Uskrzydlają uczniów

STYPENDIA DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY.

Każdy talent wymaga nie tylko wysiłku, lecz także… skrzydeł. Fundacja SuperDrob Uskrzydlamy przeznaczyła 60 tys. zł na stypendia dla 20 uczniów, którym pomoże finansowo w edukacji.

AGNIESZKA JASKULSKA

Wydatki związane z edukacją, dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi, które rozwijają pasje dzieci i młodzieży, nadal są dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

– Rozwijanie talentów i zainteresowań dziecka często wymaga ciężkiej pracy i wsparcia finansowego. Dlatego nasza fundacja po raz kolejny przyznała stypendia edukacyjne uzdolnionym dzieciom pracowników zakładu w Karczewie – podkreśla Randa Ombach, prezes fundacji Uskrzydlamy.

O stypendium ubiegało się 38 uczniów. Jednak o wyniku decydowały średnia ocen z ostatniego roku oraz dodatkowe osiągnięcia. – Liczyły się wyniki np. w dziedzinie sportu czy szeroko pojętej kultury. Braliśmy też pod uwagę zaangażowanie w wolontariat oraz aktywność społeczną – wylicza prezes fundacji Uskrzydlamy.

W grudniu fundacja przyznała 60 tys. zł dla 20 uczniów z kilku miast, m.in. dla kilkunastu dzieci z Karczewa. Stypendium, którego wysokość sięga nawet 300 zł miesięcznie, uczeń będzie mógł wydać np. na dodatkowe kursy z języków obcych, sprzęt sportowy albo rozwijanie artystycznych pasji, np. na zakup specjalistycznego obuwia sportowego do siatkówki, piłki nożnej czy maszynę do szycia.

– Cieszymy się, że nasi pracownicy mają tak zdolne i pracowite dzieci. Dzięki stypendiom chcemy pomóc uczniom w realizacji ich pasji oraz marzeń. Wierzymy, że nasi stypendyści dobrze wykorzystają tę szansę
i staną się budowniczymi lepszego świata – podkreśla Randa Ombach, prezes fundacji Uskrzydlamy, która została założona w 2017 r.

Fundacja od początku postawiła sobie za cel wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich talentów, pasji i umiejętności, a także pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.