Pasażerowie wściekli na złodziei kabli

POCIĄGI BEZ ZMIAN DO MARCA.

Kolej naprawia szkody wyrządzone przez złodziei, którzy w noc sylwestrową ukradli kilkaset metrów kabli na PKP Otwock. W związku z tym pociągi będą kursowały według dotychczasowego rozkładu jazdy i zaplanowana na 15 stycznia zmiana rozkładu na linii nr 7 Warszawa– Dęblin została przesunięta prawdopodobnie aż do wiosny.

AGNIESZKA JASKULSKA

W noc sylwestrową złodzieje ukradli kable z sieci sterowania ruchem kolejowym (infrastruktura była gotowa do odbioru i uruchomienia). Wyciągnęli z ziemi kilkaset metrów kabli, przy okazji niszcząc wiele innych elementów. Kradzież została zgłoszona na policję. – Sprawdzamy wszystkie wątki w tej sprawie i szukamy sprawców kradzieży. W ostatnim czasie dochodzi do takich kradzieży w wielu miejscach – mówi asp. sztab. Anna
Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Policjanci podejrzewają, że w powiecie otwockim grasuje szajka, która specjalizuje się w kradzieżach kabli i innych instalacji elektrycznych.
Złodzieje pokrzyżowali plany i spowodowali, że prace modernizacyjne na kolei się opóźnią. – Obecnie wykonawca prowadzi szczegółową inwentaryzację uszkodzeń i przygotowuje harmonogram naprawy uszkodzonej sieci kablowej – informuje Karol Jakubowski z PKP PLK. Wszystko jednak zależy od pogody.

– Mróz i ujemne temperatury nie pozwalają na zgodne z wymogami ułożenie nowej instalacji. Kable układane podczas mrozów mogłyby zostać uszkodzone, co mogłoby wpłynąć na późniejsze błędne działanie urządzeń – tłumaczy Jakubowski. – Uszkodzone kable będą wymienione na całej długości, a to wiąże się z wykopaniem kilkuset metrów sieci, usunięciem uszkodzonych kabli, położeniem nowych i ponownym ich zabezpieczeniem. Wykonawca przystąpi do pracy, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne – zaznacza Karol Jakubowski.

W związku z tym pociągi będą kursowały według dotychczasowego rozkładu jazdy. To oznacza, że nie dojdzie do planowanej zmiany rozkładu jazdy na linii nr 7 Warszawa – Dęblin oraz nie zostanie wdrożony rozkład jazdy, który miał obowiązywać od 15 stycznia. – Zdecydowano, że do marca, kiedy ma być wprowadzona kolejna korekta w rozkładzie jazdy, pociągi będą jeździły według dotychczasowego rozkładu – podkreśla Karol Jakubowski.

Koleje Mazowieckie informują również, że od 12 stycznia dla pociągów KM wprowadza się przerwy technologiczne na odcinku Otwock – Pilawa w godzinach od 11 do 13 oraz od godziny 23. Pasażerowie będą mogli wtedy skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.