ZDP zajmie się drogami miasta?

OTWOCK DOGADUJE SIĘ Z POWIATEM.

Czy Zarząd Dróg Powiatowych przejmie zimowe i letnie utrzymanie miejskich dróg w Otwocku? Władze powiatu rozpoczęły na ten temat rozmowy z prezydentem Otwocka.

SYLWIA WYSOCKA

Jak udało się nam ustalić, pierwsze spotkanie w tej sprawie już się odbyło. Wzięli w nim udział starosta Cezary Łukaszewski, wicestarosta Krzysztof Kłósek i prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Jeśli dojdzie do porozumienia między samorządami, ZDP, który obsługuje drogi powiatowe, mógłby przejąć całoroczne utrzymanie dróg miejskich w Otwocku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, oznaczałoby to korzyści dla obydwu samorządów. Miasto, które usługę utrzymania dróg i tak musi zlecać firmom zewnętrznym, mogłoby trochę zaoszczędzić, a Zarząd Dróg Powiatowych otrzymałby zastrzyk gotówki. Mógłby wtedy zatrudnić więcej pracowników, dokupić sprzęt, zacząć się rozwijać.

Oczywiście warunkiem porozumienia w tej sprawie jest szczegółowa znajomość kosztów i pro ponowanych rozwiązań, które mają być opracowane do końca marca. Jeśli wyliczenia potwierdzą, że to rozwiązanie jest korzystne zarówno dla miasta, jak i powiatu, współpraca w tym zakresie mogłaby rozpocząć się w drugim kwartale tego roku. Być może kolejnym krokiem będzie podjęcie rozmów o podobnej współpracy z innymi gminami powiatu otwockiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.