W prawo zwrot

Z PMDK DŁUŻEJ, ALE BEZPIECZNIEJ.

Nakazy skrętu w prawo przy wyjazdach z terenu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury denerwują wielu kierowców, bo skazują ich na stanie w korku przed światłami. Zmiana podyktowana jest jednak bezpieczeństwem.

PRZEMEK SKOCZEK

Nowe znaki pojawiły się przy obu bramach wyjazdowych na
ul. Poniatowskiego w grudniu. Są one reakcją na tragiczny wypadek
z października 2018 roku, w którym auto skręcające w lewo zderzyło się z nadjeżdżającym motocyklem. Zginęła nastolatka, kierujący
motocyklem mężczyzna został ciężko ranny.

Teraz każdy kierowca wyjeżdżając z PMDK, musi skręcić
w prawo w stronę świateł na skrzyżowaniu z ulicą Filipowicza.
W ciągu dnia nie jest to specjalnie kłopotliwe, choć tych, którzy jadą
w drugą stronę, zmusza do wykonania kółka. Kłopoty zaczynają się po południu, gdy tworzy się tu spory korek.

– Zaraz po tamtym tragicznym wypadku zebrała się komisja złożona z przedstawicieli starostwa, Zarządu Dróg Powiatowych i policji. Też w niej uczestniczyłam. Szukaliśmy najlepszego rozwiązania.

To najtragiczniejsze zdarzenie, ale stłuczki w tym miejscu zdarzały się już wcześniej, bo widoczność jest tu ograniczona – wyjaśnia Ewa Musiejko, dyrektor PMDK. – Nakaz jest kłopotliwy, sama codziennie wyjeżdżam z tej bramy. Jednak jest to konieczne, bo podyktowane względami bezpieczeństwa – dodaje.

Argumenty o bezpieczeństwie są nie do podważenia. Podpowiadamy jednak jeszcze inne rozwiązanie. Może warto zrobić dodatkową bramę na tyłach PMDK? Łączyłaby ona parking placówki z tym, który znajduje się przy ul. Andriollego obok kościoła.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.