W lutym zapisy do przedszkoli

OTWOCK: UWAGA RODZICE! ZNAMY TERMINY REKRUTACJI.

Od 18 lutego rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie ich pociech do miejskich przedszkoli. Rekrutacja potrwa dwa tygodnie. Wcześniej, bo od 4 lutego, trzeba złożyć deklaracje o kontynuowaniu obowiązku przedszkolnego.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Miasto ma obowiązek znaleźć miejsca w przedszkolach i oddziałach przed-
szkolnych dla wszystkich chętnych trzy-, cztero- i pięciolatków. Sześciolatki obejmuje już obowiązek przedszkolny, więc dla nich miejsce też musi się znaleźć, jeśli nie w przedszkolu, to w szkolnej zerówce. Placówki mogą też przyjąć dzieci, które ukończyły dwa i pół roku, o ile są jeszcze wolne miejsca.

Na najmłodszych otwocczan czeka 10 publicznych przedszkoli oraz oddział przedszkolny w SP nr 2 przy ul. Poniatowskiego. Kryteria rekrutacji pozostają te same co w ubiegłym roku. W pierwszym etapie obowiązuje pięć odgórnych kryteriów ustawowych. Wiadomo, że część placówek cieszy się większym zainteresowaniem i tam trudniej jest się dostać. W pierwszej kolejności do przedszkola zostanie przyjęte dziecko z rodziny wielodzietnej, z niepełnosprawnością lub takie, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością lub wychowuje się w rodzinie zastępczej. Później decydują już kryteria określone w uchwale rady miasta. Punkty można dostać, gdy rodzic samotnie wychowuje dziecko, rodzice mieszkają w Otwocku i rozliczają tu podatek dochodowy, są osobami pracującymi lub studiującymi w systemie dziennym, rodzeństwo kandydata uczęszcza do danego przedszkola.

Rekrutacja odbędzie się przez internet oraz w tradycyjny sposób poprzez złożenie wniosku (dostępnego m.in. w przedszkolach) w placówce pierwszego wyboru. Od 18 lutego na stronie internetowej urzędu miasta
i Oświaty Miejskiej będzie link do strony z systemem naboru. Znajdą się tam również szczegółowe zasady rekrutacji wraz ze wzorami dokumentów do pobrania.

Harmonogram rekrutacji:

  • od 4 do 15 lutego – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, do którego uczęszcza już dziecko;
  • od 18 lutego do 1 marca – składanie wniosków wraz z dokumentami i oświadczeniami do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkołach;
  • od 4 do 15 marca – weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną;
  • 18 marca godz. 10 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;
  • od 18 do 22 marca – obowiązek potwierdzenia przez rodziców wyboru konkretnego przedszkola lub oddziału przedszkolnego poprzez złożenie pisemnej deklaracji;
  • 25 marca godz. 10 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych;
  • od 26 marca można składać odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnej (w terminie siedmiu dni od daty otrzymania uzasadnienia odmownej decyzji). Na początku czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Miasto wskaże, w których przedszkolach są jeszcze wolne miejsca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.