OPWiK będzie łatać dziury?

MIEJSKA GRUPA REMONTOWA.

Problem dziur w otwockich jezdniach ma rozwiązać grupa remontowa, która zacznie działać w Otwockim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK).

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– Mieszkańcy zgłaszają, że otwockie drogi, np. ul. Andriollego, są w fatalnym stanie, a my przez miesiąc nie możemy nic zrobić, bo nie mamy firmy i musimy ogłaszać przetarg. Taka sytuacja jest nie do pomyślenia w 45-tysięcznym mieście – zwraca uwagę prezydent Otwocka Jarosław Margielski i proponuje rozwiązanie tego problemu. Chodzi o rozszerzenie działalności gospodarczej OPWiK, aby można było wykorzystać zasób
i potencjał miejskiej spółki.

– Jestem już po rozmowach. Nastąpi zmiana w zakresie rozszerzenia działalności OPWiK o awaryjne łatanie dziur w nawierzchni i drobne naprawy dróg. W OPWiK jest pięć ekip, które liczą po cztery-pięć osób. Delikatnie mówiąc, nie zawsze mają co robić. Są oni gotowi siedem dni w tygodniu przez 24 godziny. Mieszkańcy będą mogli im zgłaszać ubytki w drodze, dziury do załatania czy np. brak studzienki, bo została skradziona, a ekipa się tym zajmie. Pozostaje tylko kwestia wyposażenia w sprzęt i przeszkolenia – mówi nowy prezydent.

– Możemy jeszcze rozszerzyć działalność OPWiK o zieleń, utrzymanie czystości, drobne remonty, nawet remont pustostanów. Mamy spółkę, która jest gotowa świadczyć te usługi po bardzo konkurencyjnych cenach, od ręki – przekonuje Margielski.

Na razie miasto będzie jeszcze korzystać z usług firmy wyłonionej w przetargu (otwarcie ofert nastąpiło 18 stycznia), ale prezydent ograniczył kwotę z 900 tys. do 300 tys. Gdy pojawi się następne zapytanie lub przetarg na łatanie dziur, OPWiK będzie już mogło wziąć w nich udział.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.