Niepewny los przedszkola

OTWOCK: EKSPERTYZA DLA „LEŚNYCH SKRZATÓW”.

Prezydent zlecił wykonanie ekspertyzy technicznej stanu ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ) dla Przedszkola nr 10 „Leśne Skrzaty” przy ul. Kochanowskiego. Chodzi o sprawdzenie zagrożenia bezpieczeństwa w razie pożaru.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jeszcze w poprzedniej kadencji zwracałem uwagę na opinię przeciwpożarową, która zawiera zapisy o istniejącym zagrożeniu bezpieczeństwa. Opinia nie jest wiążąca, ekspertyza już tak – mówił na komisji gospodarki miejskiej 17 stycznia prezydent Jarosław Margielski. – Gdy tylko zostanie uchwalony budżet na 2019 rok (sesja planowana jest pod koniec stycznia – red.), ekspertyza zostanie wykonana. Podjęcie tych działań jest konieczne i pilne, bo jeśli cokolwiek niedobrego się wydarzy, miasto będzie ponosiło odpowiedzialność – podkreślił prezydent.

– Jeśli po wykonaniu ekspertyzy okaże się, że zamykamy przedszkole, będziemy musieli znaleźć gdzieś miejsce dla 150 dzieci. Musimy być przygotowani, że w takiej sytuacji trzeba będzie stawiać tymczasowe przedszkole kontenerowe. To będzie nieprzewidziany wydatek, który raczej nieuchronnie czeka nas w tym roku – zasygnalizował problem prezydent Margielski. Jako lokalizację tymczasowego przedszkola wskazano sąsiednią działkę przy ul. Kochanowskiego, gdzie ma powstać blok komunalny. – Dopóki nie mamy wyników ekspertyzy, wstrzymałbym się z dawaniem zielonego światła dla rozpoczęcia budowy, bo może okazać się, że te pieniądze będą pilnie potrzebne na obiekt przedszkolny – mówił Margielski.

Radni poparli propozycję prezydenta, choć zdają sobie sprawę, że to może opóźnić rozpoczęcie budowy mieszkań komunalnych w tym roku. Jednak powód jest ważny, bo chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.