Tajemnicza śmierć starszej pani

CIAŁO KOBIETY ZNALEZIONO W RUINACH OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO.

Śledczy wyjaśniają zagadkową śmierć 85-letniej pani Jadwigi, mieszkanki Otwocka, której ciało znalazły nastolatki w ruinach dawnego ośrodka wypoczynkowego dla pracowników Wedla w Świdrze. Kobieta kilka dni wcześniej zaginęła, poszukiwała jej rodzina i policja.

MJ

Policja i prokurator wyjaśniają zagadkową śmierć pani Jadwigi z Otwocka, która zaginęła w poniedziałek, 14 stycznia. Kobieta miała przeprowadzić się do mieszkania jednego z członków rodziny. Była już spakowana… Niestety, nie dotarła do nowego domu.

Zaniepokojeni członkowie rodziny, którzy nie mieli kontaktu z kobietą, zaczęli jej szukać na własną rękę, ale bezskutecznie. – We wtorek najbliżsi 85-latki zawiadomili policję o zaginięciu kobiety. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Kilkanaście godzin później, w środę, 16 stycznia, dwie nastolatki kręciły się nad rzeką Świder koło opuszczonego ośrodka dla pracowników Wedla przy ul. Kołłątaja w Otwocku. Uczennice weszły do zrujnowanego budynku ok. godz. 15 i tam natknęły się na ciało starszej kobiety, która miała rany cięte na kończynach. Przerażone nastolatki uciekły i opowiedziały o wszystkim rodzicom, którzy powiadomili policję. Na miejscu pojawiły się służby.

– Lekarz stwierdził zgon kobiety – mówi nadkom. Niezdropa. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Na miejscu pracował również prokurator. Potwierdził się czarny scenariusz poszukiwań pani Jadwigi. – Udało się szybko zidentyfikować, kim jest kobieta, której ciało znaleziono w opuszczonym budynku. Niestety, potwierdziło się, że to 85-letnia mieszkanka Otwocka, której od poniedziałku szukali bliscy
i policja – mówi prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska.

– Wyjaśniamy tragiczne okoliczności śmierci 85-latki. Kluczowa będzie również sekcja zwłok, która wykaże, co doprowadziło do zgonu kobiety – podkreśla prokurator rejonowy. Wstępne wyniki sekcji mają być znane w tym tygodniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.