Skok na dziurę

CHCIELI ZABRAĆ ELEMENTY ZABEZPIECZAJĄCE WYKOP.

W sobotę przed południem, 19 stycznia na terenie dziury w centrum Otwocka pojawiła się koparka. Ciężki sprzęt nie miał jednak nic wspólnego ze wznowieniem prac. Była to próba zabrania stalowych elementów z terenu należącego do miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Do próby przywłaszczenia stalowych elementów znajdujących się za ogrodzeniem niedokończonej budowy galerii handlowej doszło u zbiegu ulic Staszica, Andriollego i Powstańców Warszawy. Szacuje się, że ich wartość to kilkaset tysięcy złotych. Były one wkopane w ziemię. W wyniku interwencji prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego, którego zaniepokoiło to, co działo się na należącym do miasta terenie, na miejsce zdarzenia przyjechali pracownicy wydziału gospodarki gruntami. Wezwani zostali też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Otwocku i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

– Właściciel firmy, który wprowadził ciężki sprzęt na teren budowy i rozpoczął demontaż elementów zabezpieczających wykop, złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że na podstawie ustnej umowy sprzedaży oraz wystawionej faktury pro forma kupił od Zbigniewa Baranowskiego stalowe elementy znajdujące się na terenie niedokończonej budowy galerii. W trakcie interwencji wykonawca doprecyzował przekazaną informację, że zaliczkę wpłacono na konto spółki Development Otwock – czytamy w notatce dla prasy, którą otrzymaliśmy z urzędu miasta. Mimo próby kontaktu z panem Baranowskim nie udało się nam potwierdzić tej informacji. Stalowe elementy nie zostały zabrane, tylko częściowo wyjęte, tak że bardziej je teraz widać.

Policjanci sporządzili notatkę ze zdarzenia, a przedstawiciel PINB podjął interwencję w sprawie wykonywanych robót budowlanych. Jak powiedział „Linii” prezydent, w najbliższym czasie urząd miasta skieruje sprawę do komornika sądowego w celu zaspokojenia roszczeń miasta wobec spółki.
Jarosław Margielski wydał wszystkim pracownikom urzędu zalecenie, aby zwracali szczególną uwagę na wszelkie próby ingerowania osób trzecich na terenie nieruchomości nazywanej potocznie dziurą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.