Zaparkujesz przy urzędzie

PREZYDENT ZNIÓSŁ ZAKAZ DLA KIEROWCÓW

Kierowcy znów mogą parkować przy ul. Hożej wzdłuż ogrodzenia magistratu bez obaw, że dostaną mandat. Decyzją prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego został zlikwidowany zakaz parkowania w tym miejscu, który wprowadził jego poprzednik.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zakaz postoju i zatrzymywania na ul. Hożej przy urzędzie miasta obowiązywał od maja 2017 roku. Wprowadził go ówczesny prezydent Zbigniew Szczepaniak, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Jego decyzja spotkała się z ostrą krytyką radnych poprzedniej kadencji oraz części mieszkańców. Argumentowano, że w tej okolicy i tak brakuje miejsc do parkowania, a postawiony znak dodatkowo ograniczał mieszkańcom możliwość zatrzymania się przy urzędzie. Komisja gospodarki miejskiej przegłosowała wtedy wniosek o zmianę organizacji ruchu na ulicy Hożej i przywrócenie poprzedniego stanu. Ale tak się nie stało. Dopiero nowy prezydent zrobił z tym porządek.

– Prosiłem o to swojego poprzednika w ubiegłej kadencji, ale był głuchy na te prośby, więc teraz poleciłem zlikwidowanie zakazu. Przy magistracie i tak brakuje miejsc do parkowania. W sytuacji, gdy ulica jest jednokierunkowa i nie zagraża to w istotny sposób bezpieczeństwu, był to szczyt bezmyślności – komentuje w rozmowie z „Linią” prezydent Margielski. Będąc zarządcą drogi, mógł usunąć zakaz.

Nowy prezydent szykuje jeszcze inne zmiany dla kierowców, aby ułatwić im parkowanie. – Jest już przygotowany kosztorys instalacji kamer na terenie urzędu. Monitoring poprawi bezpieczeństwo, ale urząd stanie się też bardziej otwarty dla mieszkańców. Furtki, szlaban, główna brama nie będą zamykane wraz z końcem pracy, czyli po godzinie 16. Teren będzie monitorowany, więc mieszkańcy, którzy przyjadą na komisje, sesje rady miasta czy do teatru, będą mogli tam zaparkować – zapewnia Margielski.

Kiedy zostaną zakupione i zamontowane kamery? Dopiero po uchwaleniu przez radę miasta budżetu na 2019 rok, w którym zostaną zapisane pieniądze na ten cel. Sesja budżetowa odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.