Dzieci dostaną komputery

JÓZEFÓW: PRZESZKOLĄ TEŻ RODZICÓW I DZIADKÓW.

Józefów otrzyma prawie 150 tys. zł na szkolenia z wykorzystania internetu przez dorosłych mieszkańców miasta. Pieniądze to grant przyznany w konkursie ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Gmin Polskich. Miasto kupi też 24 komputery, które trafią do szkół.

SYLWIA WYSOCKA

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” w konkursie ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Gmin Polskich. Wniosek został oceniony pozytywnie i zakwalifikowany do dofinansowania. Józefów ma otrzymać ponad 148 tys. zł, czyli 100 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Pieniądze posłużą z jednej strony na szkolenie mieszkańców, z drugiej umożliwią zakup 24 przenośnych komputerów, które po realizacji projektu trafią do józefowskich szkół.

– W ramach projektu przeszkolimy 288 mieszkańców Józefowa w wieku powyżej 25 lat – wyjaśnia Dorota Kembrowska, kierownik referatu oświaty józefowskiego urzędu miasta. – Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w jednym z siedmiu szkoleń. Zajęcia będą trwały przez dwa dni (16 godzin) i odbędą się w 12-osobowych grupach. Powstaną 24 grupy. Na potrzeby szkoleń zakupimy tyle samo przenośnych komputerów, które po zakończeniu zajęć trafią do józefowskich szkół – tłumaczy.

Kto będzie mógł skorzystać ze szkolenia? Na pewno tylko mieszkańcy Józefowa. – Staramy się to zorganizować tak, żeby szkoły pomagały w rekrutacji, bo one mają kontakt z rodzicami, dziadkami i rodzinami swoich uczniów – mówi Dorota Kembrowska.

– Nie ma jeszcze szczegółowego harmonogramu szkoleń (poza ogólną informacją, że program ma być zrealizowany do 28 lutego 2020 r.), ponieważ miasto rekrutuje obecnie osoby, które będą realizowały warsztaty. Instruktorami powinni być także mieszkańcy Józefowa – w optymalnej wersji nauczyciele informatyki z józefowskich szkół. Takie osoby trzeba jeszcze znaleźć, więc o szczegółach i terminach rekrutacji uczestników szkolenia będzie informować referat oświaty – tłumaczy.

Tematy dwudniowych szkoleń zaplanowanych przez Józefów: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Rolnik w sieci”, „Kultura w sieci”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.