Zrobią porządek na Krótkiej

OTWOCK: BUDYNEK PO PRZEDSZKOLU DO ROZBIÓRKI.

Dni budynku dawnego przedszkola przy ul. Krótkiej w Świdrze wydają się policzone. Obiekt ma zostać rozebrany, a działka wystawiona na sprzedaż.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Parterowy budynek w sąsiedztwie świetlicy profilaktyczno-opiekuńczej przy ul. Marszałkowskiej, którą prowadzi Caritas, od lat stoi opustoszały. Działka należy do miasta.

– Już w ubiegłym roku interweniowałam w tej sprawie. W budynku dawnego przedszkola są powybijane szyby, zbierają się tam różne męty społeczne, szczury, dochodzi do libacji alkoholowych. Zgłaszałam to na policji i dzielnicowy kilka razy tam zaglądał, ale problem nadal istnieje. Musimy coś z tym zrobić – radna Małgorzata Rock zgłosiła sprawę na komisji gospodarki miejskiej.

– Takich pustostanów, gdzie mieszkają bezdomni, jest wiele. Dochodzi tam do pożarów czy dewastacji, tak jak w przypadku dawnego przedszkola przy ul. Krótkiej – zwrócił uwagę prezydent Jarosław Margielski. Zasygnalizował radnym, że trzeba wspólnie zastanowić się, co ma powstać na tym terenie. Po przeprowadzeniu takiej analizy będzie można przygotować działkę pod inwestycję.

– Możemy posprzątać, wydamy pieniądze, ogrodzimy teren, wrócimy do dozoru obiektu, który w poprzednich latach kosztował miasto 80 tys. zł rocznie. Ale co z tego będziemy mieli? Tylko straty. Jeśli mają państwo jakiś pomysł na zagospodarowanie tej działki, to słucham – zwrócił się do radnych.

– Jeśli budynek jest niepotrzebny i tylko generuje problemy i koszty, to dlaczego nie można go wyburzyć? – zapytał radny Przemysław Bogusz. – Jeśli w budżecie miasta będą zabezpieczone pieniądze na wyburzenie obiektu przy ul. Krótkiej, to tak zrobimy – odpowiedział prezydent Margielski.

– Możemy wyburzyć budynek, ale co zrobić z działką? Czy ma być przeznaczona pod oświatę czy na budownictwo wielorodzinne? Potrzebujemy pieniędzy na inwestycje, a obok są bloki, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powstały i tu. Możemy sprzedać działkę z zastrzeżeniem, że rozbiórki obiektu dokona nowy właściciel, a miasto już w nią nie inwestuje – zasugerował prezydent.

– Wystawiając na sprzedaż działkę z tym budynkiem, nieruchomość będzie miała niższą wartość. Rozbierając go teraz, od razu rozwiążemy problem, o którym wspomniała radna Rock – przekonywał Bogusz. Radni z komisji gospodarki miejskiej poprosili prezydenta o przygotowanie szacunkowych kosztów wyburzenia budynku dawnego przedszkola i przekazanie ich przy uchwalaniu budżetu na 2019 rok, co nastąpi już w poniedziałek, 28 stycznia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.