Autobus staranował volvo

KOŁBIEL: KOLIZJA NA „LUBELSKIEJ”


Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 17 na wysokości Antoninka w gm. Kołbiel. Ukraiński autokar rejsowy, którym podróżowało ponad 50 pasażerów, zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z osobowym volvo

W czwartek, 31 stycznia, około godz. 9 ukraiński autokar rejsowy jechał Trasą Lubelską w kierunku Warszawy. Podróżowało nim ponad 50 Ukraińców.

– Kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na wysokości Antoninka, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w osobowe volvo jadące w kierunku Lublina. Autokar wjechał do przydrożnego rowu – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca autokaru i 55-letni kierowca osobówki, mieszkaniec powiatu otwockiego, byli trzeźwi – podkreśla nadkomisarz. I dodaje, że część pasażerów przesiadła się do innego autokaru, który jechał w tym samym kierunku. Pozostali czekali na inny transport.

– Sprawca kolizji, 33-letni kierowca autokaru, został ukarany mandatem – mówi nadkom. Niezdropa.

Trwają ferie, więc autokarami częściej podróżują teraz dzieci. – Apelujemy do kierowców autokarów, aby zwłaszcza w tym czasie przestrzegali przepisów drogowych i pamiętali, że przewożąc pasażerów, odpowiadają za ich bezpieczną podróż – mówi nadkom. Daniel Niezdropa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.