Muzyka, kobiety i śpiew!

KARCZEW: WYJĄTKOWY KONCERT

To był bez wątpienia jeden z najpiękniejszych koncertów noworocznych, które odbyły się w Urzędzie Miasta Karczewa! W niedzielę, 20 stycznia wystąpiły utalentowane i czarujące instrumentalistki z Kwartetu Obsession

ARTUR KUBAJEK

Kwartet Obsession tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: Agnieszka Kłosiewicz (skrzypce), Kamila Szalińska-Bałwas (skrzypce), Aleksandra Świdzińska (altówka) i Justyna Meliszek (wiolonczela).

Artystki zabrały karczewską publiczność w muzyczną podróż, podczas której klasyka i współczesność mieszały się z kabaretem i kobiecym wdziękiem. Wynikiem tego było mocniejsze bicie serca i towarzyszące temu wybuchy radości wśród licznie zebranej publiczności.

– Jesteśmy bardzo podekscytowane tym, że możemy tu dziś być. Ten koncert rozpoczyna naszą wielką trasę koncertową, która… zakończy się jutro koncertem w Otwocku – żartowała na powitanie Aleksandra Świdzińska.

W zaprezentowanym programie artystycznym „Sztuki piękne” znalazły się zarówno najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, jak i współczesne hity. I tak m.in. obok V symfonii Beethovena można było usłyszeć niebanalne wykonanie „Shape of You” Eda Sheerana, a wszystko przeplatane było gagami, piosenkami i dowcipami nawiązującymi do codziennych kobiecych obowiązków domowych, ciągłej walki z dążeniem do perfekcyjnej sylwetki i rozterkami miłosnymi. Mogliśmy się również przekonać, że grę na skrzypcach da się łączyć z aerobikiem czy hulahoop. Nie zabrakło też wspólnej gry na jednym instrumencie, gorącego
tańca i śpiewu.

Na koniec oczywiście nie obyło się bez bisów, a za wspaniały koncert instrumentalistkom podziękował gospodarz muzycznego wydarzenia burmistrz Karczewa Michał Rudzki. Przy symbolicznej lampce szampana złożył również mieszkańcom noworoczne życzenia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.