Muzyka, kobiety i śpiew!

KARCZEW: WYJĄTKOWY KONCERT

To był bez wątpienia jeden z najpiękniejszych koncertów noworocznych, które odbyły się w Urzędzie Miasta Karczewa! W niedzielę, 20 stycznia wystąpiły utalentowane i czarujące instrumentalistki z Kwartetu Obsession

ARTUR KUBAJEK

Kwartet Obsession tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: Agnieszka Kłosiewicz (skrzypce), Kamila Szalińska-Bałwas (skrzypce), Aleksandra Świdzińska (altówka) i Justyna Meliszek (wiolonczela).

Artystki zabrały karczewską publiczność w muzyczną podróż, podczas której klasyka i współczesność mieszały się z kabaretem i kobiecym wdziękiem. Wynikiem tego było mocniejsze bicie serca i towarzyszące temu wybuchy radości wśród licznie zebranej publiczności.

– Jesteśmy bardzo podekscytowane tym, że możemy tu dziś być. Ten koncert rozpoczyna naszą wielką trasę koncertową, która… zakończy się jutro koncertem w Otwocku – żartowała na powitanie Aleksandra Świdzińska.

W zaprezentowanym programie artystycznym „Sztuki piękne” znalazły się zarówno najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, jak i współczesne hity. I tak m.in. obok V symfonii Beethovena można było usłyszeć niebanalne wykonanie „Shape of You” Eda Sheerana, a wszystko przeplatane było gagami, piosenkami i dowcipami nawiązującymi do codziennych kobiecych obowiązków domowych, ciągłej walki z dążeniem do perfekcyjnej sylwetki i rozterkami miłosnymi. Mogliśmy się również przekonać, że grę na skrzypcach da się łączyć z aerobikiem czy hulahoop. Nie zabrakło też wspólnej gry na jednym instrumencie, gorącego
tańca i śpiewu.

Na koniec oczywiście nie obyło się bez bisów, a za wspaniały koncert instrumentalistkom podziękował gospodarz muzycznego wydarzenia burmistrz Karczewa Michał Rudzki. Przy symbolicznej lampce szampana złożył również mieszkańcom noworoczne życzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.