Nowy prezes OZEC-u

OTWOCK: ARTUR BRODOWSKI ODWOŁANY

Artur Brodowski pożegnał się z posadą prezesa Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej (OZEC). Zastąpił go były wieloletni prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (KPEC) w Karczewie Krzysztof Balcerzak.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Po zmianach szefostwa w Otwockim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji przyszedł czas na kolejną miejską spółkę. W ubiegłym tygodniu rada nadzorcza OZEC-u odwołała jego dotychczasowego prezesa Artura Brodowskiego.

– Rada nadzorcza podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu z panem Brodowskim. Działa ona w imieniu właściciela, którego jako jednoosobowe zgromadzenie wspólników reprezentuje prezydent Otwocka – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski. – Decyzja jest podyktowana tym, że zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi podczas ostatnich wyborów, zmieniła się władza, a w związku z tym przed spółką stoją nowe zadania – wyjaśnia prezydent.

Chodzi o rozbudowę sieci i rozszerzenie zakresu działalności OZEC-u, o konserwację oświetlenia elektrycznego. – To zadanie w Karczewie wykonywał KPEC, co było korzystne dla gminy pod względem czasu reakcji
i kosztów. Dlatego chciałbym, aby w Otwocku przejął je OZEC – dodaje Margielski.

Artur Brodowski był prezesem OZEC-u od 2015 roku. – Bardzo dziękuję byłemu prezesowi za dotychczasową pracę i włożony trud. Jednak, aby kierownictwo spółki z nową jakością i nowym spojrzeniem podeszło do pewnych spraw, musi zostać wymienione – argumentuje prezydent.

Dlatego też 31 stycznia na stanowisko prezesa został powołany Krzysztof Balcerzak, były prezes KPEC-u. Jak się dowiedzieliśmy, jego miesięczne wynagrodzenie brutto jest niższe od uposażenia poprzedniego prezesa.

– Postawiliśmy na człowieka, który ma bardzo duże doświadczenie w branży energetycznej. Był prezesem spółki w Karczewie, która działała bardzo ekspansywnie i rozbudowywała sieci, przejmując poszczególne budynki na terenie Otwocka, co de facto powinno być zadaniem OZEC-u, a tego nie było. Mamy problem smogu, który musimy systematycznie rozwiązywać, a to również wiąże się z rozbudową sieci ciepłowniczej, możliwością podłączania mieszkańców, a przede wszystkim operatywnością i zaradnością w takich przedsięwzięciach. Jeśli patrzymy na sieć ciepłowniczą Otwocka, to przez ostatnie lata panowała stagnacja, a jeśli coś się nie rozwija, to się cofa. Postawiliśmy na człowieka, któremu rada nadzorcza wyznaczyła określone cele. Są nimi m.in. rozbudowa sieci ciepłowniczej w Otwocku, konserwacja elektryczna oraz przycinka zieleni na wysokości –mówi prezydent Margielski.

Artur Brodowski nie chciał komentować sprawy. – Od czterech lat spółka przynosiła zyski i 2018 rok też zamknie się zyskiem – powiedział tylko „Linii” były prezes OZEC-u.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.