Zatrzymali podpalaczy

WIĄZOWNA: ŚLEDZTWO WS. POŻARÓW W DOMU WESELNYM

Cztery osoby zostały zatrzymane w sprawie podpaleń domu weselnego w Woli Duckiej, do których doszło w sylwestra i pod koniec stycznia. Wśród podejrzanych jest 36-letni syn właścicielki

Sala bankietowa w Woli Duckiej, przy drodze krajowej nr 17, mieści 350 gości (budynek jest wart ponad 6 mln zł). Najpierw, 31 grudnia, paliła się izolacja z wełny i część elewacji. Wtedy udało się ugasić ogień, zanim rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. Do znacznie Poważniejszego pożaru doszło 24 stycznia w środku nocy. Około godz. 2 na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej. Drzwi do budynku otworzyła właścicielka. Okazało się, że szyba w jednym z okien jest wybita, a w sali bankietowej paliła się butla gazowa.

– Płonęły m.in. firany, zasłony i okno – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Właściciele oszacowali straty na 300 tys. zł.

–W poniedziałek, 28 stycznia, doszło do kolejnej próby podpalenia, która została udaremniona – mówi prokurator rejonowa Jolanta Łubkowska z Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która prowadzi śledztwo w sprawie serii podpaleń domu weselnego.

Śledczy szybko wpadli na trop podpalaczy. Niedawno policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który jest spokrewniony z właścicielką, a także trzech innych mężczyzn zamieszanych w sprawę. – Cztery osoby trafiły do aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za umyślne spowodowanie pożaru, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla prokurator Łubkowska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.