Auto wpadło pod pociąg

KOŁBIEL: MANDAT ZA SPOWODOWANIE KOLIZJI NA PRZEJEŹDZIE

Chwila nieuwagi mogła kosztować kierowcę życie! W Woli Sufczyńskiej 25-letni mieszkaniec Kołbieli wjechał samochodem wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji z pociągiem!

We wtorek, 29 stycznia, mieszkaniec Kołbieli jechał renaultem do pracy. Przejeżdżał przez Wolę Sufczyńską, gdzie znajduje się przejazd kolejowy z sygnalizacją świetlną i znakiem Stop, ale bez rogatek.

– Około godziny 8.30 na przejeździe doszło do zderzenia renaulta z pociągiem towarowym relacji Bielsk Podlaski –Zbąszynek – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

25-latek zagapił się i wjechał pod pociąg, który dosłownie urwał przód samochodu. Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, kierowca wyszedł z tego bez szwanku.

– Osobówkę odrzuciło na kilkanaście metrów. Jednak kierowcy nic poważnego się nie stało. Wyszedł z samochodu o własnych siłach – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej, m.in.: JRG Otwock, OSP Gadka, OSP Kołbiel, OSP Sufczyn, Zespół Ratownictwa Medycznego, Służba Ochrony Kolei oraz policja.
– Mieszkaniec Kołbieli tłumaczył policjantom, że jechał do pracy, zagapił się i nie zauważył włączonej sygnalizacji ani nadjeżdżającego pociągu – mówi nadkom. Niezdropa. I dodaje, że zarówno 25-latek, jak i maszynista byli trzeźwi.

– Kierowca przeżył bardzo silny stres. Policjanci zabrali go do radiowozu, gdzie mężczyzna ogrzał się, uspokoił i ochłonął – zaznacza nadkomisarz. Mężczyzna przyznał się do spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i kolizji z pociągiem – przyjął mandat oraz sześć punktów karnych.

– Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa jest stosowanie się do znaków i sygnalizacji, zatrzymanie samochodu przed znakiem STOP i sprawdzenie, czy nie zapala się sygnalizacja ostrzegawcza. Jeżeli tak, to należy czekać, aż przejedzie pociąg – podkreśla nadkom. Niezdropa. I dodaje, że maszyniści pociągów towarowych dobrze wiedzą, w których miejscach znajdują się przejazdy kolejowo- drogowe, dlatego w ich okolicy
zwalniają.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.