Mistrzowski cel

TENIS STOŁOWY: ZAWODNIK GKTS-U NA ZAWODACH W LONDYNIE

Reprezentujący barwy GKTS Wiązowna Filip Młynarski wziął udział w odbywających się co roku w Londynie Mistrzostwach Świata w Ping-Pongu

MARCIN SULIGA

Zawodnik GKTS Wiązowna wystartował w mistrzostwach po raz szósty z rzędu, czyli od czasu, gdy imprezę przeniesiono z Las Vegas do Londynu. Występy w hali Alexandra Palace Filip Młynarski zapewnił sobie dzięki znakomitemu startowi w rozgrywanych na Węgrzech mistrzostwach Europy. W Budapeszcie zawodnik beniaminka pierwszej ligi zajął trzecie miejsce w grze singlowej.

Przed występem w Londynie Młynarski był w bardzo dobrym nastroju
i liczył na osiągnięcie dobrego wyniku.

– Losowanie było dla mnie korzystne, więc powinienem przebrnąć przez eliminacje i trafić do turnieju głównego. Każdy awans do kolejnej fazy będzie dla mnie sukcesem – mówił Młynarski.

W rozgrywkach grupowych najbardziej doświadczony gracz GKTS Wiązowna poradził sobie tak, jak zakładał. Co prawda w drugim pojedynku przytrafiła się porażka z reprezentantem Niemiec, ale pozostałe dwa mecze z Francuzem oraz Filipińczykiem wygrał, co pozwoliło mu cieszyć się z awansu do kolejnej fazy mistrzostw świata.

Jednak drabinka pucharowa nie była już dla Młynarskiego tak korzystna. Jego rywalem był najlepszy z reprezentantów Filipin – brązowy medalista MŚ sprzed pięciu lat – Richard Gonzales. Mimo ogromnej ambicji i próby złamania świetnie funkcjonującej taktyki rywala Młynarski musiał uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika, przegrywając oba sety do 11. Porażka z Gonzalesem oznaczała dla Młynarskiego koniec udziału w turnieju i klasyfikację na miejscach 17-32. Turniej – po raz trzeci w swojej karierze – wygrał przedstawiciel gospodarzy Andrew Baggaley.

CO MA PING-PONGDO TENISA STOŁOWEGO?

Czy ping-pong to nie to samo co tenis stołowy? Okazuje się, że nie, choć na pierwszy rzut oka obie dyscypliny zbytnio się nie różnią. Przede wszystkim pingpongiści grają rakietkami bez specjalnych okładzin, co eliminuje możliwość nadania piłce rotacji. Inny jest też system punktowania. Gra toczy się do 15 zdobytych punktów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.