Doświetlą zebrę przy Kukułczej

OTWOCK: INTERWENCJA „LINII”.

Kiedyś dojdzie tu do tragedii. – Kierowcy nie widzą pieszych, którzy wychodzą z peronu PKP w Świdrze wprost na ul. Jana Pawła II – alarmują Czytelnicy i proszą „Linię” o interwencję. Władze powiatu obiecały, że niedługo przejście zostanie doświetlone.

AGNIESZKA JASKULSKA

Odkąd otwarto most na rzece Świder, ul. Jana Pawła II w Otwocku stała się bardzo ruchliwa. – Na wysokości ul. Kukułczej, gdzie są pasy i jednocześnie zejście z peronów z PKP Świder, piesi nie czują się bezpiecznie, bo kierowcy ich nie widzą – tłumaczy jeden z naszych Czytelników, pan Janusz.

– Pasażerowie, którzy wysiadają z pociągu, wychodzą z peronów niemal wprost na jezdnię. Piesi nie są dobrze widoczni dla kierowców nadjeżdżających od strony nowego mostu, dlatego że tuż przy barierkach jest jezdnia i jednocześnie po obu stronach tych barierek od strony peronów, tuż przy jezdni, są kosze na śmieci zasłaniające pieszego, który chce przejść przez ulicę – tłumaczy pan Janusz.

I zaznacza: – Nie przypominam sobie, abym gdziekolwiek widział zamontowane w taki sposób kosze na śmieci. Przecież wystarczy jeden kosz od strony ul. Majowej – wyjaśnia pan Janusz.

I dodaje, że to niejedyna przeszkoda, jaką piesi muszą pokonać. – Po opadach deszczu w tym miejscu tworzy się duża kałuża, co dodatkowo utrudnia pieszym bezpieczne przejście przez pasy – mówi pan Janusz.

Inny rozmówca dodaje: – Często chodzą tędy dzieci. Kierowcy nie dostrzegają pieszych, zwłaszcza po zmroku albo kiedy pada deszcz. Kiedyś dojdzie tu do tragedii – twierdzą Czytelnicy. I podkreślają, że drogowcy powinni właściwie oświetlić to przejście.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze starostwem powiatowym. Wicestarosta Krzysztof Kłósek mówi wprost: – Doświetlenie przejścia na ul. Jana Pawła II na wysokości ul. Kukułczej jest konieczne. Po wnioskach mieszkańców podjęliśmy stosowne działania. Na ten cel przeznaczyliśmy 15 tys. zł – informuje Kłósek. Niewykluczone, że przejście zostanie doświetlone do końca marca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.