Nowi wiceprezydenci Otwocka

W piątek, 15 lutego prezydent Otwocka Jarosław Margielski powołał swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem został Sławomir Sierański, a drugim Paweł Walo. Obaj są mieszkańcami Otwocka.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Po trzech miesiącach od objęcia przez Jarosława Margielskiego urzędu prezydenta Otwocka dowiedzieliśmy się, kogo wybrał on na swoich zastępców. Oficjalna prezentacja powołanych zastępców odbyła się przed pracownikami urzędu w piątek, 15 lutego.

Pierwszym wiceprezydentem Otwocka, który będzie pełnił tę funkcję od 1 marca, został Sławomir Sierański. – Jestem urodzonym otwocczaninem. Karierę zawodową rozpoczynałem w prokuraturze w Otwocku, potem pracowałem w Najwyższej Izbie Kontroli (NIK) i w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Z wykształcenia jestem prawnikiem, radcą prawnym. Moje dwudziestokilkuletnie doświadczenie zawodowe podczas pracy w tych instytucjach, gdzie kontrolowałem jednostki samorządu terytorialnego, i pomysł prezydenta na to, co chce zrobić w Otwocku przez najbliższą kadencję, skłoniły mnie do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy z prezydentem i miastem – mówił Sławomir Sierański.

W fotelu drugiego wiceprezydenta zasiądzie Paweł Walo, prezes Stowarzyszenia Prawe Miasto, które zrzesza ludzi o poglądach konserwatywnych, prawicowych. Od 20 lat związany jest z przedsiębiorczością, m.in. prowadził lombard Hardkorowy Komis na dworcu PKP w Otwocku.

W jesiennych wyborach samorządowych bez powodzenia startował do rady miasta. Jego żona, Paulina Walo, w 2014 roku ubiegała się o fotel prezydenta Otwocka z KW Nowa Prawica – Janusz Korwin-Mikke, ale też bez sukcesu. Paweł Walo obowiązki drugiego wiceprezydenta objął 15 lutego.

– Gdy złożyłem dokumenty związane z przyjęciem tego stanowiska, nagle pierwszy raz w życiu poczułem przeraźliwy strach, że tracę kontrolę nad swoim życiem. Całe życie byłem przedsiębiorcą, byłem niezależny,
a teraz staję się urzędnikiem, o czym nigdy nie marzyłem. Dlaczego to robię? Odpowiedź jest jedna. Z prezydentem połączyła nas wspólna wizja Otwocka jako nadświdrzańskiego kurortu, uzdrowiska. Tak jak prezydent głęboko wierzę, że jest to miasto z olbrzymim potencjałem. Mamy tu rzeki, jeziora, nawet góry, jesteśmy blisko dwumilionowej stolicy. Wierzę, że
z państwa pomocą ten potencjał wykorzystamy – mówił podczas spotkania w urzędzie Paweł Walo.

– Mam 38 lat, skończyłem Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunkach ekonomia oraz stosunki międzynarodowe. Przez ostatnie pięć lat pracowałem dla posła do Parlamentu Europejskiego Michała Marusika, gdzie miałem okazję zetknąć się z unijną biurokracją. Moja rodzina od lat jest związana z Otwockiem – przedstawił się drugi wiceprezydent.

– Warunkiem koniecznym było to, żeby wiceprezydenci byli związani z Otwockiem, a nie tak jak w poprzedniej kadencji wiceprezydentem przez 12 lat był mieszkaniec innej gminy. Pierwszy wiceprezydent jest wysokiej klasy fachowcem, który podczas swojej kariery zawodowej przeprowadził wiele kontroli i audytów. Pan Walo ma doświadczenie jako asystent europosła. Najistotniejsze jest to, żebyśmy mieli w urzędzie ekonomistę i człowieka, który prowadził działalność gospodarczą na wolnym rynku i będzie od razu wychwytywał nieprawidłowe mechanizmy – mówi o swoich zastępcach w rozmowie z „Linią” Jarosław Margielski.

– Jestem przekonany, że dzięki pracy w tym składzie w najbliższym czasie mieszkańcy Otwocka odczują diametralną różnicę, jeśli chodzi o pracę urzędu i sprawność działania miasta – zadeklarował prezydent.

W poniedziałek, 18 lutego dowiemy się, za co będzie odpowiedzialny każdy z wiceprezydentów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.