Tu zaczynają się schody…

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI DZIECIĘCEJ WYMAGA PILNEGO REMONTU.

Podjazd i schody do poradni dziecięcej Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Armii Krajowej to obraz nędzy i rozpaczy. Nierówne, pozbawione płytek, wyżłobione przez wodę nasuwają pytania o bezpieczeństwo, zwłaszcza małych pacjentów. Niestety, na remont będą musiały jeszcze poczekać…

SYLWIA WYSOCKA

Ile to już razy pisaliśmy o stanie schodów prowadzących do budynków Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku? Były artykuły o schodach do poradni dla dorosłych i NPL przy ul. Armii Krajowej oraz o schodach przed szpitalem przy ul. Batorego. Na szczęście tamte schody, nie bez przeszkód, udało się wyremontować. Teraz ząb czasu nadgryzł kolejne – prowadzące do przychodni dla dzieci. Takiego widoku nie zobaczymy chyba przed żadnym innym budynkiem użyteczności publicznej w mieście. Schody wyglądają jakby były elementem placu budowy. W wielu miejscach są pokryte połamanymi płytkami lub całkowicie ich pozbawione, z zaprawą wypłukaną przez wodę, brudne, nieestetyczne, odrażające.

I to jest główna droga prowadząca do poradni dla dzieci! Problem zgłaszali nam Czytelnicy, nagłośnili go też internauci, apelując do wicestarosty Krzysztofa Kłóska o zmobilizowanie władz szpitala do ich pilnej naprawy. W rozmowie z „Linią” wicestarosta przyznaje, że schody bezwzglednie wymagają naprawy, ale wiąże się to z kolejnymi nieplanowanymi wydatkami dla PCZ.

– Zarząd i rada powiatu zgodziły się przeznaczyć w budżecie środki na remont kuchni w szpitalu. Ponieważ trwa wycena kosztów remontu, dopiero po niej będziemy wiedzieli, o jakich kwotach mowa i czy zostanie coś z przeznaczonych na remont pieniędzy, czy nie. Na przełomie marca
i kwietnia będzie też znana wysokość tzw. wolnych środków w budżecie powiatu. Być może będzie można przeznaczyć je na tego typu nieplanowane wydatki – tłumaczy Kłósek.

Remontu mogliby dokonać pracownicy techniczni PCZ, ale tam brakuje rąk do pracy. – Dopiero niebawem ekipę ma wesprzeć dwóch pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy – dodaje wicestarosta. I zapowiada, że podejmie próbę rozmów z firmami z terenu powiatu, które np. za reklamę byłyby gotowe po preferencyjnych stawkach użyczyć materiału do naprawy schodów. – Takie prospołeczne działanie przyniosłoby obopólne korzyści, wpływając pozytywnie na wizerunek firmy, a powiatowi pomogłoby rozwiązać problem – podkreśla Kłósek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.