Zabił na drodze i uciekł

KOŁBIEL: POLICJA SZUKA ŚWIADKÓW I SPRAWCY WYPADKU.

Jan M. wracał z zakupami z targu w Kołbieli. Szedł lokalną drogą pomiędzy Wolą Sufczyńską a Kołbielą, gdy został potrącony przez samochód. Kierowca zamiast pomóc umierającemu mężczyźnie, odjechał z miejsca tragedii. 62-latek zmarł. Teraz policja poszukuje świadków zdarzenia i sprawcy wypadku.

MAREK JURKOWICZ

Pana Jana znali wszyscy w Woli Sufczyńskiej i na targu w Kołbieli, gdzie często przyjeżdżał, żeby zrobić zakupy. – Janek był poczciwym, ale trochę samotnym człowiekiem, kawalerem. Opiekował się schorowanym tatą – wspomina pan Stanisław, jeden z mieszkańców gm. Kołbiel. – W czwartek, 7 lutego pojechał rowerem na targ po owoce i inne artykuły spożywcze. Janek wracał drogą powiatową łączącą Kołbiel z Wolą Sufczyńską, w której mieszkał. Kilkaset metrów od przejazdu kolejowego, gdzie niedawno osobówka wjechała pod pociąg towarowy, został potrącony przez samochód – mówi pan Stanisław.

– Tamtędy wielu kierowców jeździ na skróty, m.in. ciężarówki. Janek miał wiele obrażeń i liczne złamania kończyn, dlatego niewykluczone, że potrąciła go ciężarówka albo samochód dostawczy, a nie osobówka
– tłumaczy mieszkaniec Kołbieli.

Okoliczności śmiertelnego potrącenia wyjaśniają śledczy. – Do zdarzenia doszło prawdopodobnie między godz. 17.30 a 17.40 w czwartek, 7 lutego na asfaltowej drodze biegnącej wzdłuż lasu, niedaleko przejazdu kolejowego – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.
– 62-letni mieszkaniec Woli Sufczyńskiej prawdopodobnie prowadził rower z zakupami, kiedy został potrącony przez nieznany pojazd.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Natomiast sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia – zaznacza nadkom. Niezdropa. I dodaje, że ani 62-latek, ani rower nie miał elementów odblaskowych.

Okoliczni mieszkańcy tłumaczą, że drogą, na której zginął Janek, można wyjechać na trasę szybkiego ruchu wyłącznie przez Władzin lub przez Kołbiel, gdzie wiele ulic jest objętych monitoringiem. – W Woli Sufczyńskiej również są kamery. Jeśli sprawcą wypadku był przejezdny kierowca, to musiał tamtędy pojechać, więc któraś z kamer powinna zarejestrować samochód – podkreślają nasi rozmówcy. I dodają, że tylko miejscowi znają skróty przez lasy. – Tu łatwo się zgubić – zaznaczają.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają śledczy. Policja poszukuje świadków zdarzenia i sprawcy śmiertelnego potrącenia.

Osoby, które mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia danych personalnych kierowcy lub zidentyfikowania pojazdu, którym jechał, proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę komisarzem Zbigniewem Kościankiem pod nr tel. 22 604 13 04. Można również skontaktować się
z otwocką komendą pod adresem e-mail: oficer.prasowy.otwock@ksp.
policja.gov.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.