Prawie jak Sukiennice

WIĄZOWNA: „MÓJ RYNEK” W CZERWCU.

Stalowa konstrukcja przyszłego targowiska w Wiązownie rośnie jak na drożdżach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, handel powinien rozpocząć się tam w połowie roku.

PRZEMEK SKOCZEK

Mój rynek”, bo tak nazwano tę inwestycję, powstaje w samym centrum Wiązowny, przy ulicach Lubelskiej i Ogrodowej. W budynku znajdzie się miejsce na dziewięć pawilonów z zapleczem oraz przestrzeń handlową. Dodatkowo na zewnątrz będzie zadaszone miejsce do handlu. Inwestycja będzie kosztowała około 3 mln zł, jednak nie cała kwota pochodzi
z budżetu. Gminie udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego niemal 1 mln zł dofinansowania.

– Targowisko w samym centrum Wiązowny to pomysł, który – gdy tylko się pojawił – bardzo przypadł do gustu naszym mieszkańcom. Od lat czekają na miejsce, gdzie lokalni rolnicy będą mogli sprzedawać produkty rolno-spożywcze, a oni kupować świeże warzywa i owoce czy ekologiczną żywność – podkreśla wójt Janusz Budny.

Wykonano roboty ziemne, przede wszystkim kanalizację deszczową, która odprowadzi zarówno wody z terenu targowiska, jak i dróg dojazdowych. W górę rośnie stalowa konstrukcja targowiska, potem przyjdzie czas na obudowę ścian, pokrycie dachu, wylanie posadzki oraz budowę kotłowni. Obiekt powinien być gotowy w czerwcu. Do tego czasu na pewno zostaną przedstawione zasady wynajmu stoisk.

One thought on “Prawie jak Sukiennice

  • 18 lipca 2019 o 21:03
    Permalink

    Witam. Czy już są zasady wynajmu stoisk? Jestem producentem owoców.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.