Moda na każdą porę roku

VII KONKURS SZTUKI FRYZJERSKIEJ W „NUKLEONIKU”.

Talenty często rodzą się w szkole pod skrzydłami kreatywnych nauczycieli. We wtorek, 19 lutego, w Zespole Szkół nr 2 w Otwocku odbył się VII Konkurs Sztuki Fryzjerskiej pod hasłem „Cztery Pory Roku”. Uczniowie przedstawili autorskie projekty stylizacji i oryginalne fryzury. Duża w tym zasługa Elizy Kaniewskiej, nauczycielki fryzjerstwa, która od wielu lat motywuje młodzież do tworzenia mody.

AGNIESZKA JASKULSKA

Jak co roku szkolni projektanci wykazali się kreatywnością, przedstawiając zarówno nowatorskie fryzury, jak i pełną stylizację modelek i modeli. Wykonali je własnoręcznie i wcale nie ograniczali się do klasycznych rozwiązań. Na to wszystko zwracało uwagę jury, które oceniało każdy drobiazg stylizacji i pomysłowość ich autorów. Podczas obradowania komisji konkursowej jeden z utalentowanych uczniów Jakub Skrzeczyński
z klasy IIb zaprezentował swoje umiejętności wokalne, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt fryzjerski i vouchery na zabiegi kosmetyczne.

– Mamy bardzo zdolną i kreatywną młodzież, która rozwija swoje talenty. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom, które wspierały naszych uczniów. Jednak w przyszłym roku kierunek zawodowy związany z fryzjerstwem będzie wygaszany, dlatego konkurs sztuki fryzjerskiej w takiej odsłonie jak w tym roku odbył się po raz ostatni – tłumaczy Eliza Kaniewska.

Po burzliwych obradach komisja konkursowa wydała werdykt:

  • 1. miejsce – Patrycja Trzaskowska,
  • 2. miejsce – Izabela Lasecka,
  • 3. miejsce – Aleksandra Książek.
  • Wyróżnienie otrzymali: Monika Poncyliusz, Dorota Fijołek, Martyna Szostak.
  • Nagroda publiczności przypadła Aleksandrze Książek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.