„Rodzina 3+”do poprawki

RADNI CHCĄ ZAOSTRZYĆ PRZEPISY.

Szykują się zmiany w działającym od 2013 roku programie „Rodzina 3+”. Dzięki niemu wielodzietne rodziny z Otwocka mogą liczyć na ulgi w opłatach, np. za posiłki w szkołach i przedszkolach czy przy zakupie biletu do kina lub teatru. Chodzi o zaostrzenie niektórych przepisów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– To, że rodziny płacą złotówkę, nie znaczy, że wszystko jest za darmo. Płaci miasto, a konkretnie pozostali mieszkańcy, którzy odprowadzają podatki – zwraca uwagę radny Marcin Kraśniewski.

– Zdarza się, że rodzic korzystający z karty „Rodzina 3 +” zapisuje dziecko na półkolonie (mają pierwszeństwo), potem dziecko zachoruje, rodzic tego nie zgłosi, a miejsce jest zajęte i miasto za to płaci. Ale gdyby miał zapłacić 400 zł, a nie 14 zł, zgłosiłby to. Podobnie jest z obiadami w szkole. Uważam, że powinniśmy trochę zaostrzyć tę uchwałę. Może trzeba wprowadzić jakieś kary, żeby ludzie tak beztrosko do tego nie podchodzili? – zastanawia się Kraśniewski.

Zmianami w uchwale mają zająć się radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego na posiedzeniu, które odbędzie się w poniedziałek, 4 marca o godz. 16.30 w auli magistratu. Komisja jest otwarta dla mieszkańców. – Temat jest kontrowersyjny, bo gdy ludziom coś się zabiera albo ogranicza, nie wszystkim to się podoba. Jednak musimy się tym zająć, bo to jest pilny i ważny temat – przekonuje radny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.