Spalarnia śmieci nad Świdrem?

PRYWATNA INWESTYCJA WZBUDZIŁA NIEZDROWE EMOCJE.

Jeden wpis w internecie wywołał prawdziwą burzę. Na lokalnym portalu ktoś napisał, że w pobliżu rzeki Świder w Józefowie powstaje spalarnia śmieci…

SYLWIA WYSOCKA

Plotkami się nie zajmujemy, ale tę wyjątkowo postanowiliśmy sprawdzić. Na jednym z józefowskich portali internetowych odpowiadając na pytanie, co powstaje po prawej stronie ulicy Wiązowskiej w okolicy terenów rekreacyjnych, jeden z forumowiczów napisał, że będzie to spalarnia śmieci.

Temat szybko zaczął żyć własnym życiem. Pod postem od razu pojawiły się komentarze, a w redakcji rozdzwoniły się telefony od zaniepokojonych mieszkańców. Pytania o plany wobec działki dotarły także do radnego z tego rejonu Damiana Podolskiego.

– Zdezorientowani mieszkańcy przychodzili do mnie i pytali, czy to prawda, że przy ul. Wiązowskiej jest planowana budowa spalarni śmieci. Z informacji, które uzyskałem w urzędzie, wynika, że w tej okolicy nie planuje się spalarni, a na wskazywanej działce powstaje budynek mieszkalny – mówi w rozmowie z „Linią” radny. Potwierdził to również wiceburmistrz Piotr Gąszcz, pisząc w komentarz pod postem, że powstaje tam zabudowa jednorodzinna.

Oficjalnie budowę spalarni dementuje rzecznik Józefowa Krystyna Olesińska: „Przy ul. Wiązowskiej pod wskazanym numerem powstaje zabudowa jednorodzinna. Inne informacje (spalarnia śmieci?) prosimy traktować z przymrużeniem oka i nie powielać niesprawdzonych sensacji” – czytamy na stronie urzędu miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.