Zenek na dożynkach

KARCZEW: KRÓL DISCO POLO ZAŚPIEWA W PIOTROWICACH!

Gospodarzem tegorocznych powiatowych dożynek będą Piotrowice w gminie Karczew. W roli gwiazdy wieczoru wystąpi Zenek Martyniuk.

SYLWIA WYSOCKA

Powiatowe dożynki odbędą się 1 września. Miejsce imprezy zostało wyznaczone jeszcze w ubiegłym roku. 18 lutego władze Karczewa uzyskały oficjalną pisemną zgodę od starosty Cezarego Łukaszewskiego na organizację gminnego święta plonów we wsi Piotrowice oraz zapewnienie, że powiat otwocki dołoży do tego 20 tys. zł. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki poinformował, że gmina przeznaczy na organizację święta rolników dwa razy tyle. Ma też nadzieję na pozyskanie co najmniej 10 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie, szczegóły obchodów są jeszcze ustalane. Dokładny program będzie znany wkrótce. Na pewno nie zabraknie tradycyjnych elementów – mszy świętej w intencji rolników i korowodu dożynkowego. Już wiadomo że główną atrakcja części rozrywkowej będzie występ króla disco polo Zenona Martyniuka, który jest znany z takich hitów, jak: „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Przez twe oczy zielone”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.