Pomóż zburzyć ruiny

WIĄZOWNA: AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ POGORZELCÓW

Ogień strawił cały ich majątek. Małżeństwo z Emowa w gm. Wiązowna zostało bez dachu nad głową. Iwona i Jerzy Tworkowie planowali odbudować drewniany dom, ale niestety to się nie uda. Teraz proszą o pomoc w rozbiórce ruin. Wielkie porządki odbędą się w sobotę i niedzielę, 9 i 10 marca

AJKa

Minął rok, od kiedy małżeństwo próbuje odbudować swoje życie. We wtorek, 27 lutego 2018 roku pożar strawił ich piękny, drewniany, góralski domek, który znajdował się na niedużej działce w Emowie. „Linia” pisała o tym na początku marca.

– Do dzisiaj nie możemy otrząsnąć się po tym, co nas spotkało – przyznaje pan Jerzy. – Planowaliśmy odbudować dom, wiele osób i darczyńców nam pomogło, to jednak nie wystarczyło. Dlatego jesteśmy zmuszeni rozebrać ruiny budynku, sprzedać działkę i kupić małe mieszkanie w bloku, aby mieć gdzie się podziać na stare lata – mówi łamiącym się głosem Jerzy Tworek.

Małżeństwu ze Emowa pomagają wolontariusze z nieformalnej grupy społecznościowej „Radość z Pomagania”, która powstała na Facebooku.

– Potrzebujemy silnych rąk do pracy. Przydadzą się piły spalinowe, siekiery i inne narzędzia niewymagające prądu, a także kontener na odpady – mówi Tomasz Olik, jeden z organizatorów akcji na rzecz pogorzelców.

Wielkie porządki odbędą się w sobotę i niedzielę (9 i 10 marca) w godz. 9-17, a także w kolejny weekend (16 i 17 marca).
Szczegóły pod nr tel. 607 888 393.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.