Wojciech Dousa zaprzysiężony

OTWOCK: RADA MIASTA JUŻ W KOMPLECIE

W miejsce Krzysztofa Kłóska, który ponad trzy miesiące temu złożył mandat, bo został wicestarostą, do grona otwockich radnych dołączył Wojciech Dousa. Nowy radny złożył ślubowanie podczas sesji rady miasta 26 lutego

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wojciech Dousa ma 75 lat, to były zawodnik, trener podnoszenia ciężarów, absolwent AWF. Z sukcesami prowadził reprezentacje Polski i Włoch – zdobył 29 medali mistrzostw świata i Europy. Jako wiceprezes OKS-u w latach 90. reaktywował sekcję podnoszenia ciężarów, z którą awansował do I ligi.

W jesiennych wyborach samorządowych Dousa bez powodzenia startował do rady miasta jako kandydat bezpartyjny z listy PiS w okręgu nr 4. Zdobył 145 głosów. Był to drugi wynik na tej liście. W związku ze złożeniem mandatu radnego przez Krzysztofa Kłóska wszedł do rady miasta jako kolejny kandydat, który uzyskał największą liczbę głosów na tej liście.

– Przede wszystkim zależy mi na klubie sportowym, którego jestem najstarszym żyjącym członkiem. Mam nadzieję, że jako radny oprócz komisji kultury i sportu będę też członkiem komisji bezpieczeństwa. Chciałbym jeszcze kilka lat poświęcić wychowaniu młodzieży, bo mamy wielkie talenty, a teraz klub jest jedną wielką ruiną.

Mam nadzieję, że miasto go przejmie. Klub prowadzą ludzie, którzy nie są do tego przygotowani i niszczą jego trwały majątek. Będę liczył na pomoc nowego wiceprezydenta (Sławomira Sierańskiego – red.), który jest prawnikiem, oraz wszystkich ludzi, którym zależy na tym, żeby w mieście zostało coś dla ich dzieci. Chciałbym podziękować panu Dariuszowi Kołodziejczykowi, który pomagał mi w tworzeniu wielu pism na drodze sądowej dotyczących klubu sportowego – mówił po zaprzysiężeniu na sesji radny-senior Wojciech Dousa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.