Dokończą galerię i zrobią ulicę

OTWOCK: DOGADALI SIĘ W SPRAWIE „KUPIECKIEJ”

Spółka WOT Invest będzie mogła dokończyć budowę galerii handlowej, a miasto zaoszczędzi na remoncie ul. Kupieckiej. Dzięki twardym negocjacjom z inwestorem udało się wywalczyć dodatkowe korzyści dla miasta i zaoszczędzić ok. 700 tys. zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Spółka WOT Invest jest już w posiadaniu dwóch brakujących działek, które znajdują się w miejscu, gdzie powstaje galeria handlowa przy ul. Kupieckiej. Wcześniej trwał proces ich komunalizacji. W ubiegłym tygodniu zostały podpisane akty notarialne w sprawie przekazania inwestorowi przez miasto prawa użytkowania wieczystego tych gruntów. Dzięki temu nie jest już zagrożone finansowanie inwestycji.

Prezydent Jarosław Margielski renegocjował też z przedstawicielami spółki WOT Invest umowy i porozumienie, jakie zostawił mu jego poprzednik. Zawarte w nich zapisy nie były korzystne dla miasta. Chodzi o sprawę dwóch lokali, do których zostali przeniesieni mieszkańcy należących do miasta budynków znajdujących się na terenie, gdzie powstaje galeria. Poprzedni prezydent zostawił umowy, w których istniał zapis, że to miasto miało odkupić od inwestora lokale, do których zostali przeniesieni mieszkańcy. Miało to kosztować ok. 400 tys. zł. Prezydent Margielski wynegocjował, aby inwestor przekazał miastu te dwa lokale w ramach darowizny.

Takie umowy zostały już podpisane. Oprócz tego zawarto porozumienie, na mocy którego spółka WOT Invest zobowiązuje się wyremontować ul. Kupiecką wraz z wzmocnieniem konstrukcji jezdni i nową nakładką, zbuduje odwodnienia, miejsca parkingowe, chodnik oraz lewoskręt w ul. Staszica. Po rozmowach prezydenta z inwestorem zmodyfikowano też treść porozumienia dotyczącego budowy przez spółkę oświetlenia, które ma dotyczyć całej ul. Kupieckiej, a nie tylko fragmentu przy galerii. WOT Invest ma również kupić i przekazać miastu na własność pięć ozdobnych latarni,
które zostaną zamontowane na ul. Kupieckiej.

Dzięki tym negocjacjom koszty, które miasto miało ponieść w związku z wykupem lokali i późniejszym remontem drogi, przejął na siebie inwestor, a budżet miasta zaoszczędził ok. 700 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.