Podążają przetartym szlakiem

TENIS STOŁOWY: GKTS ZNÓW NAJLEPSZY NA MAZOWSZU

Kolejne trofeum na koncie GKTS Wiązowna. Zespół znad Mieni wygrywa okręgowe eliminacje Pucharu Polski i jest coraz bliżej turnieju finałowego.

MARCIN SULIGA

To nie pierwsze takie trofeum w historii klubu znad Mieni. W ubiegłym sezonie GKTS Wiązowna również wygrał eliminacje Pucharu Polski na Mazowszu i po zwycięstwie w kolejnej fazie – eliminacjach makroregionalnych – trafił do ścisłego finału, w którym zajął trzecie miejsce.
Finał rozgrywek na Mazowszu był powtórką sprzed roku. Wówczas tegoroczny beniaminek pierwszej ligi, w ostatnim meczu okręgowych eliminacji, zmierzył się z Tęczą Budki Piaseckie. Teraz obie drużyny znów dotarły do finału. Gospodarze liczyli na rewanż, ale stać ich było na zaskoczenie graczy GKTS-u tylko w dwóch meczach.

W drugim pojedynku Mateusz Selerski dość niespodziewanie ograł
Michała Murawskiego, któremu oddał tylko jednego seta, a potem ten sam zawodnik wspólnie z bratem Damianem pokonał debel Kamil Sitek/Maciej Chojnicki.

–Może nie tyle zlekceważyliśmy rywala, co podeszliśmy do tego spotkania na dużym luzie, mając z tyłu głowy myśl, że dzień później czeka nas ligowe spotkanie z ekipą z Gdańska – przyznaje Kamil Sitek.

W pozostałych spotkaniach górą byli już gracze GKTS-u, którzy w czterech meczach stracili zaledwie jednego seta i ostatecznie wygrali 4:2, zapewniając sobie drugie z rzędu zwycięstwo w mazowieckich eliminacjach Pucharu Polski.

Teraz zespół znad Mieni czeka dużo trudniejsze wyzwanie, czyli turniej makroregionalny.

– Droga do kolejnego ścisłego finału będzie zdecydowanie trudniejsza niż przed rokiem. Wtedy byliśmy faworytem eliminacji makroregionalnych, teraz jesteśmy wśród tych drużyn chyba najsłabsi, co nie znaczy, że nie będziemy walczyć – mówi kapitan GKTS-u Kamil Sitek.

Rywalami zespołu z Wiązowny będzie przedstawiciel Lotto Superligi Dojlidy Białystok i gospodarz, lider pierwszej ligi grupy południowej – PWSZ Zamość. Turniej najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec marca.