McDrive tylko do północy

RESTAURACJA NIE PRZESTRZEGA UCHWAŁY.

Mieszkańcy okolic McDonalda w Józefowie skarżą się, że restauracja nie przestrzega zapisów lokalnego prawa. Ogranicza ono godziny otwarcia lokali gastronomicznych do północy, a McDrive jest otwarty do godziny 1.

SYLWIA WYSOCKA

Zgodnie z uchwałą rady miasta sklepy na terenie Józefowa mogą być otwarte do godziny 22, a lokale gastronomiczne do północy. To lokalne prawo było już powodem sytuacji spornych np. z siecią sklepów Żabka czynnych zwykle do godz. 23.

Ostatnio mieszkańcy poinformowali komisję skarg, wniosków i petycji, że zapisów uchwały nie respektuje józefowski McDonald. O ile lokal jest zgodnie z przepisami otwarty do północy, to McDrive działa o godzinę dłużej.

– Zleciliśmy sprawdzenie tej informacji policji – mówi wiceburmistrz Józefowa Piotr Gąszcz. – Czekamy na informacje w tej sprawie.
Sami radni, czyli organ stanowiący prawo w mieście, wprawdzie oczekują respektowania zapisów uchwały przez podmioty gospodarcze, nie wykluczają jednak wprowadzenia w przyszłości zmian umożliwiających dłuższe funkcjonowanie lokali gastronomicznych – dodaje.

– Dostaję wiele sygnałów od mieszkańców, którzy skarżą się, że zwłaszcza w okresie letnim godziny otwarcia lokali na zewnątrz, czyli tzw. ogródków, są zbyt krótkie. Myślę, że powinniśmy pomyśleć o wydłużeniu godzin otwarcia restauracji, zwłaszcza latem – mówi przewodnicząca komisji budżetowej Marianna Jakubowska. I zapowiada, że jej komisja wkrótce zajmie się tą sprawą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.