Tunel dopiero na wakacje

PROBLEMY PODCZAS BUDOWY NA MAJOWEJ.

Według zapewnień inwestora i wykonawcy robót tunel drogowy na ul. Majowej w Otwocku miał być otwarty dla kierowców na wiosnę. Podczas prac pojawiły się jednak nieprzewidziane trudności, które opóźniają termin oddania go do użytku. Mieszkańcy już się niecierpliwią!

AGNIESZKA JASKULSKA

O planowanym otwarciu tunelu drogowego na Majowej „Linia” pisała wielokrotnie. – Od kilku tygodni na terenie budowy nic się nie dzieje, nawet pracowników nie było widać przez wiele dni. Z takim tempem tunel nigdy nie będzie otwarty na wiosnę – komentuje pan Adam, jeden z okolicznych mieszkańców i przedsiębiorca. – Im dłużej to trwa, tym więcej tracą na tym okoliczni handlowcy i sklepy. Mieszkańcy są już zmęczeni robotami, które ciągną się w nieskończoność – tłumaczy pan Adam, który kilka dni temu zadzwonił do redakcji.

W grudniu ubiegłego roku PKP PLK zapewniały, że prace zakończą się na wiosnę. – Planowany termin oddania tunelu dla kierowców to przełom I i II kwartału roku – informowały wtedy PKP PLK. Jednak podczas prac pojawiły się niespodziewane problemy, które opóźniają termin oddania inwestycji. Do wykonania pozostały drogi dojazdowe oraz odwodnienie obiektu i wzmocnienie podłoża pod drogi na dojazdach do obiektu.

Skąd te opóźnienia? – Podczas budowy wiaduktu kolejowego nad ul. Majową wykonawca natrafił na „niezidentyfikowane” wcześniej kolizje z sieciami zewnętrznych operatorów – tłumaczy Karol Jakubowski z PKP PLK. – Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i wykonania dodatkowych prac spowodowała, że roboty w tym miejscu zakończą się w połowie roku – podkreśla Jakubowski.

I dodaje, że na stacji w Otwocku zakończyły się prace przy budowie dwóch nowych peronów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.