„Nowa piątka” Morawieckiego

PIS ROZPOCZĘŁO KAMPANIĘ WYBORCZĄ W REGIONIE.

O propozycjach zawartych w „Nowej piątce” Prawa i Sprawiedliwości oraz płynących z niej korzyściach dla mieszkańców Otwocka i powiatu mówili posłowie i samorządowcy z partii Jarosława Kaczyńskiego podczas konferencji, która odbyła się w czwartek, 7 marca w Otwocku.

ARTUR KUBAJEK

W biurze poselskim PiS przy ul. Karczewskiej posłowie Anita Czerwińska i Piotr Uściński przedstawili program na nadchodzące wybory, zwany potocznie „Nową piątką” Morawieckiego. Jest to pakiet obietnic, których realizację zapowiedziano już na najbliższe miesiące. Według zapewnień rządu w maju emeryci dostaną „trzynastki”, a od lipca Program Rodzina 500+ obejmie także pierwsze dziecko.

W ramach „Nowej piątki” mają być przywrócone również lokalne połączenia autobusowe, zostanie zniesiony podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia (zwolnieniem nie zostaną objęci obywatele prowadzący działalność gospodarczą) oraz obniżenie kosztów pracy.

– Naszym celem jest to, aby dbać o rozwój państwa. O to, by zapewnić wszystkim Polakom rozwój, szanse i perspektywy. Zależy nam, żeby wrócić po tych, którzy przez państwo przez wiele lat byli wykluczani – mówiła poseł Anita Czerwińska.

Czy w budżecie państwa są pieniądze na spełnienie tych obietnic? – To są zamierzenia bardzo ambitne, a my wiemy, jak je sfinansować. Mamy to dokładnie policzone. Jesteśmy w stanie to zrobić bez żadnych nowelizacji budżetu – mówił poseł Uściński. Jak wyliczał, najwięcej pieniędzy (18,5 mld zł) pój-dzie na rozszerzenie programu 500+. Program Emerytura+ to kolejne 9-10 mld zł. Wyższe koszty uzyskania przychodu oraz niższy PIT to obniżone wpływy do budżetu o 9-10 mld zł rocznie. Zerowy PIT dla młodych pracowników to 203 mld zł. Na odbudowę lokalnych połączeń autobusowych ma być przeznaczone 800 mln zł rocznie.

Zdaniem prezydenta Otwocka Jarosława Margielskiego rozszerzenie programu Rodzina 500+ wpłynie korzystnie na życie wielu rodzin mających tylko jedno dziecko. – Rodziny z jednym dzieckiem, w przeciwieństwie do tych wielodzietnych, są praktycznie niezauważane przez system wsparcia oferowany przez samorząd i trudno jest im chociażby znaleźć miejsce dla dziecka w żłobku czy przedszkolu publicznym. Te rodziny często muszą korzystać z niepublicznych placówek i ponosić z tego tytułu wysokie koszty. Dlatego 500 zł na pierwsze dziecko jest dużym ułatwieniem dla tych rodzin, które nie mogą korzystać z wielu ulg kierowanych do rodzin wielodzietnych – podkreślał prezydent Otwocka.

Z kolei wicestarosta Krzysztof Kłósek zwrócił uwagę, że dzięki rządowemu programowi będzie można przywrócić na terenie powiatu otwockiego kilka istotnych z punktu widzenia mieszkańców połączeń autobusowych. – Dzięki temu wsparciu nierentowne linie mogą zostać przywrócone. Liczymy, że to się uda. Wierzę, że lepiej skomunikujemy powiat otwocki przy jednoczesnej poprawie jakości dróg z funduszu dróg samorządowych – mówił wicestarosta Kłósek.

Dzień wcześniej w tym samym miejscu swoją kampanię wyborczą do Europarlamentu zainaugurował Ryszard Czarnecki.

W majowych wyborach będzie on ubiegać się o czwartą kadencję w Parlamencie Europejskim. Były wiceprzewodniczący PE będzie jednym z liderów listy PiS w naszym okręgu wyborczym (Warszawa i powiaty okołowarszawskie). Wystartuje z drugiego miejsca. Nowych przedstawicieli do Europarlamentu będziemy wybierać w niedzielę, 26 maja. Wybory do Sejmu odbędą się jesienią.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.