Runmageddon za drogi?

POWIAT: BRAKUJE JESZCZE 100 TYS. ZŁ.

Ważą się losy „Runmageddonu na Urzeczu”. Podczas spotkania 8 marca w starostwie powiatowym otwockie samorządy zadeklarowały łącznie 80 tys. zł na organizację zawodów, które miałyby odbyć się na terenie Karczewa, Józefowa i Otwocka.

SYLWIA WYSOCKA

„Linia” niedawno pisała, że trwają rozmowy o organizacji jesienią nowej imprezy biegowej „Runmageddon na Urzeczu”. Początkowo koszty organizacji wydarzenia oszacowano na ok. 180 tys. zł. Władze powiatu, Józefowa, Otwocka i Karczewa miały zastanowić się, czy są w stanie udźwignąć taki wydatek. Podczas spotkania, które odbyło się w starostwie powiatowym w piątek, 8 marca z udziałem przedstawicieli samorządów, organizatorów Runmageddonu oraz pomysłodawcy zawodów, powiatowego radnego Marcina Olpińskiego, okazało się, że łącznie samorządy mogą dołożyć 80 tys. zł.

– Ustaliliśmy, że organizatorzy Runmageddonu do końca marca podejmą decyzję, czy możliwe jest zorganizowanie imprezy przy udziale finansowym samorządów na poziomie 80 tys. zł. Na razie umówiliśmy się na wizję lokalną terenów, na których impreza miałaby się odbyć – informuje radny Olpiński.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.