Busem czy autobusem?

Z GÓRY KALWARII PRZEZ KARCZEW DO OTWOCKA.

Góra Kalwaria jest zainteresowana połączeniem autobusowym z Otwockiem. Trwają rozmowy w sprawie stworzenia linii ZTM, która prowadziłaby też przez Karczew.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W lutym pisaliśmy o uruchomieniu linii autobusowej na trasie Kosumce (gm. Karczew) – Góra Kalwaria. Okazało się, że władze Góry Kalwarii nie zgadzają się, aby nowy autobus jeździł tylko do Kosumiec. Są zainteresowane połączeniem z Otwockiem. Chodzi o stworzenie mieszkańcom Góry Kalwarii możliwości dojazdu nie tyle do dworca PKP, co głównie do szpitali i starostwa.

Spotkanie przedstawicieli trzech samorządów odbyło się w ubiegłym tygodniu. Ustalono, że gminy wystąpią do ZTM-u o przygotowanie oferty, która będzie zawierała koszty i przebieg trasy nowej linii. – Poprosimy o oszacowanie kosztów, np. rano do Góry Kalwarii trzy połączenia, podobnie wieczorem, a w trakcie dnia autobus działałby w ramach L-ki Karczew–Otwock. Gdy będą znane koszty, zorganizujemy kolejne spotkanie – powiedział „Linii” burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

Jeśli samorządy dojdą do porozumienia i będą w stanie finansowo to udźwignąć, linia zostanie uruchomiona. Jeśli nie, to burmistrz Karczewa nie zamierza zostawić mieszkańców Kosumiec i Ostrówka na lodzie, bo to właśnie z myślą o nich autobus miał jeździć do Góry Kalwarii.

– W takiej sytuacji rozważam zakup busika i wtedy gmina będzie świadczyła taki transport – dodaje Rudzki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.