Pomoc i współpraca

KARCZEW: IV EDYCJA PROJEKTU SUPERINICJATYWY.

Za fundacjami, stowarzyszeniami czy inicjatywami non profit często kryją się wyjątkowe osoby, które znalazły czas na pomoc innym. O tym, jak skutecznie dotrzeć do darczyńców, rozmawiano podczas IV edycji Superinicjatyw w Karczewie.

AGNIESZKA JASKULSKA

W środę, 6 marca odbyła się IV edycja Superinicjatyw, które zorganizowała karczewska firma SuperDrob. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście liderów organizacji społecznych z powiatu otwockiego i Warszawy oraz przedstawiciele władz samorządowych, które wspólnie z SuperDrobem realizują wiele projektów i akcji charytatywnych.

– Współpraca między naszymi organizacjami umożliwia podejmowanie skuteczniejszych działań na szerszą skalę – tłumaczy Randa Ombach, prezes Fundacji SuperDrob „Uskrzydlamy” z Karczewa. – Pierwsza edycja Superinicjatyw odbyła się w 2016 roku i od tego czasu staramy się integrować środowisko lokalnych organizacji, aby wspólnie pomagać tym, którzy tego potrzebują. Są to m.in. dzieci z biednych rodzin, a także te wyjątkowo uzdolnione, które dzięki stypendium mogą rozwijać swoje talenty i pasje – podkreśla Randa Ombach. I zaznacza, że dzięki Superinicjatywom wiele organizacji mogło nawiązać współpracę.

– Dzięki akcji w tym roku mogliśmy zorganizować projekt „Ogarnij przyszłość” i 30 naszych podopiecznych korzystało z zajęć matematycznych, a dzieci przebywające w świetlicy otrzymywały zdrowe podwieczorki. Jest to dla nas ogromna i niewymierna pomoc – mówi jedna z uczestniczek Superinicjatyw. Natomiast Katarzyna Gronostajska z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy „Przywrócić dzieciństwo”, które działa m.in. w ognisku „Świder”, dodaje, że Fundacja „Uskrzydlamy” wsparła jej podopiecznych w ramach projektu „Wakacje z Pitagorasem”.

– Dzięki Superinicjatywom, w których uczestniczyłam rok temu, mogłam poznać panią Marzenę i program „Ogarnij przyszłość”. Okazało się, że nasze organizacje mają bardzo podobną działalność, dlatego nawiązaliśmy współpracę – mówi pani Katarzyna. I tłumaczy, że organizacja otacza opieką dzieci, których sytuacja rodzinna i materialna jest trudna, ale nie na tyle, aby musiały one trafić do domu dziecka. O wielu projektach „Linia” już pisała.

W spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy, m.in. wicestarosta Krzysztof Kłósek oraz Dariusz Łokietek, wieloletni burmistrz Karczewa, a także obecny burmistrz Michał Rudzki. – Wiele przedsiębiorstw nie widzi potrzeby pomagania innym, ale SuperDrob od lat współpracuje z naszą gminą z korzyścią dla wielu ośrodków. Sąsiednie samorządy zazdroszczą nam takiej firmy, która tak chętnie pomaga innym – mówi burmistrz Rudzki.

– Wyrazy uznania należą się poprzedniemu burmistrzowi Dariuszowi Łokietkowi, który zapoczątkował współpracę z SuperDrobem wiele lat temu i jako jego następca będę ją kontynuował – zapewnia burmistrz.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w akcję sprzątania lasu niedaleko „Ciuchci” w Karczewie (11 maja) włączy się wiele organizacji, m.in. tych z Superinicjatyw. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W Superinicjatywach uczestniczyły m.in.:
Fundacja Rodzin PreAdopcyjnych IOP z Otwocka, Stowarzyszenie „W stronę słońca” z Karczewa, Ośrodek TPD Helenów z Anina, Mazur Karczew, MOSiR Karczew, Ekopatrol Karczew, Uczniowski Klub Sportowy „Żagle” z Wawra.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.