Zaparkujesz przy fontannie

OTWOCK: WIĘKSZY PARKING PRZY UL. STASZICA.

W tym tygodniu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się rozbudową parkingu od strony ul. Staszica przy fontannie. Do wakacji nowe miejsca parkingowe mają być gotowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To będzie pierwszy efekt zmian w centrum miasta na odgrodzonym terenie przy „dziurze”. Prace miały rozpocząć się już w ubiegłym roku, ale nikt nie zgłosił się do przetargu. Prezydent Jarosław Margielski zmienił wymogi przetargowe i tym razem wpłynęło aż siedem ofert. Najniższą, na prawie 190 tys. zł, złożyła firma Tomiraf. Jest to kwota w zasięgu miasta, które na to zadanie zabezpieczyło w budżecie 270 tys. zł.

Projekt nowego parkingu z kostki przewiduje, że po jego powiększeniu od strony ul. Staszica powstaną 43 miejsca postojowe, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Jarosław Margielski jeszcze w poprzedniej kadencji zaproponował, aby parking przesunąć o metr lub półtora metra w kierunku ul. Staszica, co pozwoli ocalić rosnący przy fontannie cis i pozostały drzewostan.

Co zostanie zrobione? Teren w kierunku fontanny będzie utwardzony, zostanie wykonane odwodnienie. Dzięki parkowaniu w tzw. jodełkę zmieści się tam więcej pojazdów niż teraz. Prace mogą rozpocząć się już pod koniec kwietnia. Powinny zakończyć się do wakacji. Na porządki i zagospodarowanie terenu wokół fontanny musimy jeszcze poczekać. Przetarg jest dopiero w fazie przygotowywania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.