Taksówkarze walczą z Uberem

OTWOCK: APEL O KONTROLE PRZEWOŹNIKÓW.

Otwoccy taksówkarze walczą z ich zdaniem nielegalnym przewoźnikiem. Zwrócili się do władz miasta o pomoc w uruchomieniu kontroli kierowców Ubera, których coraz więcej przyjeżdża do Otwocka.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– Jesteśmy na przegranej pozycji. Oni nie mają licencji, kasy fiskalnej, badań lekarskich, a podjeżdżają i odbierają nam klientów, którzy kierują się rachunkiem ekonomicznym. A my ponosimy koszty stałe związane z działalnością taksówkarza. Pozbawiają nas możliwości zarobkowania – mówią jednym głosem taksówkarze z Otwocka o przewoźnikach Ubera.

Ich zdaniem chociaż aplikacja Uber jest legalna, to przewozy pasażerów świadczone przez tych kierowców już nie. Ten problem dotyczy nie tylko Otwocka, lecz także wielu innych miast w Polsce.

– Działalność Ubera na terenie naszego miasta nasila się z tygodnia na tydzień. Kiedyś to było kilka samochodów, a teraz jest ich już kilkadziesiąt. Mimo posiadanych licencji jesteśmy na przegranej pozycji na rynku przewozów w Otwocku – zwracają uwagę taksówkarze, którzy tłumnie przyszli 18 marca na posiedzenie komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego rady miasta żeby prosić o pomoc.

Chodzi im o to, by miasto pomogło uruchomić organy (policja, urząd skarbowy, inspekcja transportu drogowego) do kontroli ich zdaniem nielegalnych przewozów. – Ich działalność w istotny sposób wpływa na ograniczenie naszych dochodów – podkreślali taksówkarze.

Radni z komisji spraw społecznych popierają protest. Przegłosowali skierowany do prezydenta wniosek, aby uzyskał on informacje od komendanta powiatowego policji dotyczące działań, jakie zamierza podjąć policja w związku z pismem otwockich taksówkarzy, którzy informują o nielegalnych przewozach na terenie miasta przez osoby działające pod szyldem Ubera.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.