Kto będzie dyrektorem „Słowaka”?

OTWOCK: KONKURS NA SZEFA SZKOŁY.

Oświata Powiatowa ogłosiła konkurs na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Otwocku, czyli popularnego „Słowaka”.

SYLWIA WYSOCKA

Zarząd powiatu nie zdecydował się na powierzenie na kolejne lata stanowiska obecnemu dyrektorowi Robertowi Pielakowi. Nie dlatego, że negatywnie ocenia jego dotychczasową pracę, ale przyjął zasadę obsadzania stanowisk dyrektorskich w wyniku konkursów.

– To jest standardowa procedura – zapewnia w rozmowie z „Linią” starosta Cezary Łukaszewski. – W oświacie w tym roku upływają kadencje dyrektorów w trzech placówkach (także w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Jędruś” w Józefowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku – red.) i w każdej ogłaszamy konkurs. Z tego, co wiem, wynika, że dyrektor Robert Pielak zamierza wystartować w tym konkursie. Najlepszego kandydata wybierze komisja konkursowa – mówi starosta.

I dodaje, że władze powiatu chcą jak najszybciej przeprowadzić konkursy, żeby związane z tym zawirowania były jak najmniejsze. Kandydaci mogą składać dokumenty do 2 kwietnia. Szczegóły dotyczące wymagań są dostępne na stronach internetowych starostwa powiatowego i Oświaty Powiatowej w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.