Wolnoć Tomku…

OTWOCK: SYF W CENTRUM MIASTA.

Wiata śmietnikowa i jej otoczenie na terenie na rogu ulic Hożej i Andriollego wołają o pomstę do nieba. Mieszkańcy okolicznych bloków bezskutecznie walczą z problemem, ale to może się zmienić przy dobrej woli wszystkich stron.

PRZEMEK SKOCZEK

„Smutne oczy, piękne oczy” – śpiewał Seweryn Krajewski. I rzeczywiście trudno o radość, gdy widzi się taki obrazek. To centrum Otwocka

Kłopoty są dwa. Ten tymczasowy to odpady pobudowlane składowane na dziko obok wiaty śmietnikowej. – Odpadów po remoncie wciąż przybywa
i nic się nie dzieje. Pochodzą z jednego z mieszkań w budynku przy ul. Andriollego 42/44, którym administruje Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Interweniowaliśmy tam, ale jak widać, bez skutku – mówi Elżbieta Świątek, która opiekuje się sąsiednim blokiem z ramienia tamtejszej wspólnoty.

W OSM zapewniają, że były podejmowane próby zdyscyplinowania tego mieszkańca, ale odmawia on dostosowania się do przepisów, które nakazują ustawianie na czas remontu kontenera i składowanie w nim odpadów. – Rozmawialiśmy z tym panem. Powiedział, że owszem, zamówi kontener, ale jak już zakończy remont. Do tego czasu będzie je składował na podwórku. Dodał, że jeśli się to komuś nie podoba, może wezwać policję – relacjonuje Bogumiła Rosłon, administratorka osiedla. Ponoć remont zmierza ku końcowi i to jest dobra wiadomość.

Mieszkańcy bloków w kwartale zamkniętym ulicami Hożą, Karczewską i Andriollego mają jednak stały problem, jakim jest sama wiata, od lat niszczejąca, z częściowo spalonym dachem. Wspólnoty zabiegały o jej remont, ale jak dotąd bez skutku. Gdy zapytaliśmy o to w urzędzie miasta, usłyszeliśmy, że gmina ma obowiązek odebrać śmieci, ale utrzymanie miejsca ich składowania to już zadanie mieszkańców – w tym przypadku tych kilku wspólnot.

Wiata stoi jednak na terenie miejskim. Czy w grę wchodzi dzierżawa? A może partycypacja w kosztach remontu wszystkich stron? Nie pozostaje nic innego, jak zasiąść do „okrągłego stołu” i porozmawiać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.