Gorący stołek wiceburmistrza

KARCZEW: Zmiany w urzędzie

Z końcem marca z Urzędem Miejskim w Karczewie pożegnał się wiceburmistrz Sebastian Kozłowski. Piastował swoją funkcję nieco ponad trzy miesiące. Zdecydował się odejść z powodów osobistych. Burmistrz Michał Rudzki ma już nowego kandydata na swojego zastępcę

SYLWIA WYSOCKA

Choć brzmi to jak żart primaaprilisowy, żartem nie jest. Wiceburmistrz Karczewa dr hab. Sebastian Kozłowski potwierdził w rozmowie z „Linią”, że od kwietnia nie będzie już pracownikiem karczewskiego urzędu miejskiego.

–Bardzo sobie cenię współpracę z taką osobą jak burmistrz Michał Rudzki, ale ze względów osobistych, zdrowotnych musiałem złożyć rezygnację z funkcji wiceburmistrza – mówi Sebastian Kozłowski, który był wiceburmistrzem od połowy grudnia ubiegłego roku. – Rozstajemy się w porozumieniu i pełnej zgodzie z burmistrzem – podkreśla były
już wiceburmistrz.

– Na pewno szkoda, że pan Kozłowski zdecydował się na ten krok, ponieważ jest osobą z dużym zasobem wiedzy, mającą rozeznanie w samorządzie. Sprawdził się w trudnym czasie zmian kadrowych w urzędzie, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje – komentuje burmistrz Michał Rudzki. – Z jednej strony jestem trochę zaskoczony, z drugiej na szczęście otrzymałem tę informację na tyle wcześnie, by móc podjąć działania w celu zatrudnienia nowego zastępcy – przyznaje Rudzki.

Rekrutacja była skuteczna, bo posadą wiceburmistrza Karczewa udało się zainteresować Karola Chróścika, który wcześniej przez blisko osiem lat był m.in. wicewójtem w miejscowości Dębe Wielkie, skąd pochodzi. – Jest to osoba, która nadzorowała inwestycje i była prezesem Lokalnej Grupy Działania (LGD) – informuje burmistrz Rudzki. –Ma doświadczenie w pracy w samorządzie, zna się na budowie dróg, infrastrukturze, a także pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Cieszę się, że ktoś taki chce ze mną współpracować, bo jest to aktywny samorządowiec, nie rządzi gminą zza biurka, tylko rusza w teren. Taką postawę cenię, takich ludzi nam potrzeba – podkreśla burmistrz Rudzki.

Karol Chróścik rozpoczął pracę w karczewskim urzędzie na początku kwietnia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.