Powstaną nowe ronda

OTWOCK: Skrzyżowania do poprawki

Zanim przejazd przez tory na ul. Filipowicza i ul. Żeromskiego zostanie zamknięty dla pojazdów w związku z budową tunelu, na trzech otwockich skrzyżowaniach powstaną ronda. wszystko po to, aby usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo

ALEKS

Trudności komunikacyjnych w związku z pracami PKP w Otwocku nie unikniemy, ale można je zminimalizować. W tym celu prezydent Jarosław Margielski prowadzi rozmowy z Budimexem – wykonawcą modernizacji na kolei – o budowie trzech rond na głównych skrzyżowaniach w mieście, m.in. na ul. Armii Krajowej i ul. Narutowicza.

– To jest niebezpieczne skrzyżowanie, panuje tam bardzo duży ruch, a będzie jeszcze większy, gdy zostanie zamknięty przejazd na ul. Filipowicza – tłumaczy prezydent. – Ustalamy z Budimexem warianty, które minimalnie będą kolidowały z istniejącą infrastrukturą. Wykonawca ma przygotować nam dokumentację, a my wspólnie z powiatem będziemy chcieli zrobić rondo. Na razie będzie ono tymczasowe, żeby usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo – dodaje.

Budimex na prośbę miasta opracuje też projekty przebudowy na rondo dwóch innych skrzyżowań: na ulicach Andriollego i Hożej oraz Pułaskiego i Poniatowskiego. Koncepcje są już gotowe (patrz foto ul. Armii Krajowej i ul. Narutowicza). Ronda powstaną jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.