Będzie jeździć i sprzątać

OTWOCK: NOWE AUTO W MIEJSKIEJ FLOCIE.

Sprzątanie dzikich wysypisk w lesie czy odpadów z zaśmieconych działek przestanie być problemem. Miasto kupi do takich prac specjalny pojazd z przyczepą i będzie mogło natychmiast interweniować.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na tym zakupie zyska wizerunek Otwocka. Ma być czyściej. Na sesji 26 marca rada miasta przychyliła się do pomysłu prezydenta, aby kupić używany wielozadaniowy pojazd o małej pojemności z przyczepą (przykład patrz foto). Zabezpieczono na ten cel 52 tys. zł. Podobny samochód
ma już Józefów i z powodzeniem z niego korzysta.

– Dzięki temu będziemy mogli szybko reagować na zgłaszane przez mieszkańców dzikie wysypiska w lasach oraz interweniować w sprawie odpadów. Teraz jesteśmy bezradni, bo nie mamy sprzętu, żeby natychmiast reagować – mówił na komisji ochrony środowiska 25 marca prezydent Jarosław Margielski.

Specjalistyczny samochód jest węższy, nie będzie miał problemu, żeby wjechać w głąb lasu i zabrać śmieci. Będzie miał za zadanie patrolowanie terenu miasta i od razu sprzątanie.

Jego obsługą mają zająć się osoby z prac interwencyjnych. – Pojazd będzie jeździł po trudno dostępnych drogach i po chodnikach. Można wrzucić śmieci na przyczepkę i od razu je usunąć – zapowiedział prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.