Kosze poproszę

OTWOCK: ZROBI SIĘ CZYŚCIEJ NA ULICACH.

Żeby nie śmiecić, trzeba mieć gdzie wyrzucać odpady. Przy otwockich ulicach brakuje koszy, dlatego miasto kupi dodatkowo 30 sztuk.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– W Otwocku jest zdecydowanie za mało koszy na śmieci. Przy ul. Czecha nie ma ich w ogóle, może dlatego jest tam dużo śmieci – zgłosili problem do redakcji nasi Czytelnicy. Więcej koszy przydałoby się też przy ulicach Kraszewskiego i Ambasadorskiej. Te lokalizacje przekazaliśmy już do urzędu miasta.

Otrzymaliśmy informację, że w kwietniu przy miejskich ulicach zostanie ustawionych ok. 30 dodatkowych pojemników. Będą to drewniane kosze z metalowymi elementami podobne do tych, które są teraz. Pojawią się w nowych miejscach zgłoszonych przez mieszkańców, a część pojemników zastąpi zniszczone. Koszt jednego kosza na śmieci to wydatek ok. 400-500 zł. Dlatego warto reagować, jeśli widzimy, że ktoś je niszczy.

Gdzie jeszcze powinny znaleźć się kosze na śmieci? Propozycje można zgłaszać do wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta, tel. 22 779 20 01, wew. 310, 118, 139 lub e-mail: wgk@otwock.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.