Poszukali złota dla chorych dzieci

II EDYCJA SPORTOWEGO PIKNIKU RODZINNEGO JÓZEFOWIADA.

To był dzień pełen atrakcji i zabawy, a przy okazji można było zrobić coś dobrego dla osieroconych dzieci z interwencyjnego ośrodka. W sobotę, 6 kwietnia odbyła się II edycja sportowego pikniku rodzinnego Józefowiada w ICSiR w Józefowie. Podczas akcji zebrano ponad 26 tys. zł oraz 4,20 euro. Całkowity dochód z imprezy przeznaczono dla dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) w Otwocku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Organizatorzy zadbali, aby każdy mały i duży uczestnik imprezy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano różne warsztaty m.in.: wokalne, taneczne, plastyczne, garncarskie, a także wielkanocne podczas, których można było zrobić wianki i ozdoby świąteczne. Ci odważniejsi – a takich nie brakowało, nawet wśród dziewczynek – mogli sprawdzić się w fitnessie, judo i karate.

Najmłodsi swoje siły sprawdzali na małym torze przeszkód. Podczas Józefowiady była również prowadzona wyprzedaż garażowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dla miłośników literatury przygotowano kącik z kiermaszem książek, w którym znalazły się nowe i używane tytuły dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas Józefowiady nie zabrakło także imprez plenerowych. Na otwockiej plaży miejskiej odbył się Bieg Poszukiwaczy Złota i Charytatywny trening do Runmageddonu. Dla łasuchów przygotowano… wiele przekąsek.

W kawiarence były serwowane ciasta z lokalnych cukierni, wypieki mieszkańców Józefowa, Otwocka i okolic. Nie zabrakło również dań z grilla, waty cukrowej, hot dogów, ale również i zdrowych przekąsek. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt, w którym serwowano tajskie lody. – To niesamowite, że lody wyrabia się szpachelkami. Lody były pyszne – mówi 12-letnia Kasia, która musiała odstać kilkanaście minut w długiej kolejce, aby kupić swoją porcję.

Organizatorzy – IOP w Otwocku i Fundacja Rodzin Adopcyjnych dziękują nie tylko sponsorom i wolontariuszom, ale przede wszystkim uczestnikom pikniku za dobrą zabawę i hojny gest. – Podczas Józefowiady zebrano 26 108,70 zł oraz 4,20 euro. Całkowity dochód z imprezy przeznaczono dla chorych maluszków z interwencyjnego ośrodka – podkreśla Kinga Błaszczyk, współorganizatorka pikniku z IOP–u.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.