WC problem

ROBOTNICY USZKODZILI KANALIZACJĘ SANITARNĄ POD TORAMI.

To nie jest dobra wiadomość dla pasażerów, którzy od jakiegoś czasu skarżą się na nieczynne toalety na stacji PKP w Otwocku. – Są zamknięte i nie ma gdzie iść za potrzebą – irytują się nasi Czytelnicy. Okazuje się, że toalety są nieczynne, bo robotnicy muszą naprawić rury kanalizacyjne, które wcześniej uszkodzono podczas prac budowlanych.

AGNIESZKA JASKULSKA

To żenujące, że w okolicy stacji nie ma publicznej toalety, a ta na PKP od kilku tygodni jest zamknięta – skarżą się Czytelnicy, którzy prosili „Linię” o interwencję. O problemie została powiadomiona spółka PKP SA, która zarządza budynkiem dworca w Otwocku. Okazuje się, że wstydliwego problemu nie uda się tak szybko rozwiązać.

– W związku z przebudową stacji Otwock wokół dworca są prowadzone prace budowlane. W ich wyniku doszło do uszkodzenia kanalizacji sanitarnej pod torami – tłumaczy Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. – Naprawiono uszkodzony odcinek, jednak po pewnym czasie doszło do ponownego zapchania instalacji. Próba udrożnienia nie przyniosła efektu z powodu zawalenia się dalszej części kanalizacji pod torowiskiem. Obecnie trwa demontaż torów, co umożliwi nam wymianę całego newralgicznego odcinka kanalizacji. W poprzednim tygodniu rozpoczęły się już tam prace – zapewnia Stilger.

– Warto dodać, że na stacji w Otwocku ciągle dewastowane są elewacja i wyposażenie dworca. Zdarzyły się już kradzieże niemal wszystkich elementów wyposażenia toalet i środków czystości: baterii, kranów, żarówek, spłuczek, podajników na mydło, papieru, ręczników, syfonów umywalkowych itp. Toalety ogólnodostępne bardzo często są zamykane właśnie ze względu na kradzieże i akty wandalizmu – wyjaśnia rzecznik PKP SA.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.