Zamknęli ulicę Jana Pawła

UTRUDNIONY DOJAZD DO MOSTU PRZEZ ŚWIDER.

Samochody ciężarowe nie przejadą przez nowy most na ul. Jana Pawła II w Otwocku, osobowe muszą skorzystać z objazdu, żeby się do niego dostać. Wszystko przez zamknięcie skrzyżowania ulicy Majowej i Jana Pawła II.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Utrudnienia w ruchu rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i mogą potrwać nawet siedem lub osiem tygodni. Związane są z modernizacją linii kolejowej i pracami przy tunelu i skrzyżowaniu ulic Majowej i Jana Pawła II, gdzie powstało rondo. Rozpoczęły się tam roboty drogowe (przy wyspach i krawężnikach), ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w planie jest też przeróbka kanalizacji.

Ruch na odcinku ul. Jana Pawła II na wysokości skrzyżowania z ul. Majową został zamknięty 11 kwietnia. Wykonawca powołuje się na zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu z 2018 r. Ale jest on nieaktualny. – Ta organizacja ruchu straciła ważność. Gdy została zatwierdzona, nie było jeszcze mostu i tej drogi. Była inna sytuacja drogowa – powiedział w rozmowie z „Linią” powiatowy inżynier ruchu Mariusz Bogdański. Oznacza to, że ulica została na tym odcinku zamknięta bez zatwierdzonej organizacji ruchu. Miasto też jej nie opiniowało.

Inżynier i miasto wysłali pisma do odpowiednich organów o przeprowadzenie kontroli i ewentualnie wstrzymanie budowy zgodnie z prawem budowlanym. – Wysłano pisma do policji i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, żeby zbadali kwestie braków uzgodnień i zatwierdzonej organizacji ruchu – poinformował nas Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Objazd został wprowadzony, ale formalnie nie jest zatwierdzony. Oznakowanie informuje, że samochody ciężarowe (powyżej pięciu ton) muszą jechać ul. Kołłątaja, wjechać na wiadukt drogowy i trasę nr 801. Aby dostać się do mostu, nie mogą jechać miejskimi ulicami. Samochody osobowe mogą korzystać z objazdu ulicami Bagatela i Sowińskiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.