Potańcówki lub hamaki

KARCZEW: WNIOSEK NA WZMOCNIENIE.

Karczew wystartował w organizowanym przez Polskie Sieci Energetyczne konkursie „Wzmocnij swoje otoczenie”. Gmina walczy o pieniądze na hamaki przy ścieżce zdrowia lub potańcówki nad Moczydłem.

SYLWIA WYSOCKA

Konkurs jest skierowany do gmin, na terenie których PSE realizują zadania operatora systemu przesyłowego. Na Mazowszu jedną z nich jest Karczew, który w wyznaczonym terminie do 8 kwietnia złożył dwa projekty.

Są to pomysły na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej gminy. Pierwszy zakłada ustawienie hamaków miejskich obok ścieżki zdrowia przy osiedlu Ługi, drugi organizację potańcówek nad jeziorem Moczydło.

Oprócz gmin swoje projekty mogły zgłaszać także fundacje i stowarzyszenia. W konkursie wzięło więc udział także karczewskie stowarzyszenie „W Stronę Słońca”, które zaproponowało organizację warsztatów architektonicznych dla dzieci.

Pomysły zostały ciepło przyjęte przez mieszkańców, ale o tym, czy i który z nich dostanie dofinansowanie, zdecyduje komisja konkursowa. Do 15 maja będzie ona weryfikować zgłoszenia, a do 28 maja ogłosi zwycięzców. Dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł dostanie maksymalnie jeden projekt z gminy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.