Płatne parkowanie?

JÓZEFÓW: TA IDEA DOPIERO KIEŁKUJE.

Czy Józefów wprowadzi na terenie miasta strefy płatnego parkowania? – Przyglądamy się rozwojowi sytuacji w Otwocku. Jeśli tam strefa zostanie wprowadzona i mieliby na tym ucierpieć nasi mieszkańcy, także rozważymy wprowadzenie płatnego parkowania – mówi rzecznik urzędu miasta Krystyna Olesińska.

SYLWIA WYSOCKA

Inspiracją do zainteresowania tematem strefy płatnego parkowania w Józefowie jest dyskusja, która toczy się na ten temat w Otwocku, gdzie władze miasta chcą walczyć z brakiem wolnych miejsc postojowych w centrum. W Otwocku, gdzie rozpoczyna swój kurs SKM-ka, kierowcy zostawiają samochody w okolicach stacji PKP i jadą pociągiem do pracy w Warszawie. Auta przez cały dzień blokują miejsca parkingowe w centrum, a mieszkańcy nie mają gdzie zostawić samochodu np. na czas zakupów. – Strefa płatnego parkowania umożliwi uwolnienie tych miejsc. Zazwyczaj są one zwalniane dopiero wieczorem, po powrocie mieszkańców ościennych gmin z pracy w Warszawie – mówił prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

– Jeśli problem zostanie rozwiązany w Otwocku, może przenieść się kilka stacji dalej, np. do Józefowa. To m.in. z tego powodu śledzimy rozwój sytuacji w Otwocku – mówi Krystyna Olesińska. – Pomysł jest
w bardzo wczesnej fazie. Jesteśmy czujni, to znaczy musimy wiedzieć, czy wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Otwocku nie odbije się negatywnie na dostępie do miejsc parkingowych w Józefowie dla mieszkańców naszego miasta. Gdyby tak było, rozważymy także u nas wprowadzenie strefy płatnego parkowania na preferencyjnych zasadach dla naszych mieszkańców – zaznacza Olesińska.

– Pomysł jest wart rozważenia, jeśli miałoby okazać się, że jest to skuteczny sposób na rozwiązanie problemu niedostępnych miejsc parkingowych – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.